menu

Legia Warszawa. Michał Żyro podpadł kibicom Pogoni. "Cała legijna przeszłość przebiegła mi przed oczami"

13 maja 2019, 12:58 | krk

Michał Żyro zdziwił kibiców Pogoni swoją wypowiedzią w przerwie meczu Legii Warszawa z Portowcami. Pomocnik Pogoni na antenie Canal+ zapytany o sytuację bramkową z 38. minuty wypalił: - Cała moja "legijna" przeszłość przebiegła mi przed oczami i może dlatego wcelowałem w Radka Cierzniaka.


fot. Andrzej Szkocki/Polska Press

fot.
1 / 2

W 38 minucie Michał Żyro znalazł się sytuacji sam na sam z Radosławem Cierzniakiem. Zawodnik Pogoni zmarnował jednak wyborną okazję, która powinna przynieść gościom drugiego gola. Po gwizdku kończącym pierwszą połowę Daria Kabała-Malarz zapytała Żyrę o zmarnowaną sytuację. - Gdy widziałem, że Jędrzejczyk został za moimi plecami, to cała moja "legijna" przeszłość przebiegła mi przed oczami i może dlatego wcelowałem w Cierzniaka - zażartował gracz Portowców.

Wypowiedź piłkarza nie spodobała się sympatykom Pogoni. Od razu dali oni temu wyraz na Twitterze. Po meczu w strefie mieszanej Żyro już na spokojnie wytłumaczył swoją pomyłkę z 38. minuty.

- Źle trafiłem w piłkę. Chciałem uderzyć po długim rogu. Nie jestem zadowolony, bo nie uderzyłem tam, gdzie planowałem. I to mnie najbardziej boli - przyznał Żyro.

- W pierwszej połowie wyglądaliśmy dobrze. Utrzymywaliśmy się przy piłce i wypełnialiśmy założenia trenera. W drugiej połowie to Legia stworzyła troszkę więcej sytuacji. To był mecz na remis. Myślę, że wynik był sprawiedliwy - zakończył Żyro.

[xlink]45ec819e-d456-eab5-2561-8eba03b61254,9168f8dd-172a-a0a3-9dbb-8b40baa6a837[/xlink]
wideo: AIP


Polecamy