menu

Legia Warszawa dostała kolejną grzywnę od UEFA. A to jeszcze nie koniec!

21 grudnia 2021, 18:35 | DW

Niebawem zabraknie terminów UEFA, za które Legia Warszawa nie otrzyma kary. Tym razem mistrz Polski otrzymał grzywnę za wyjazdowe spotkanie z Leicester City. Na klub z Łazienkowskiej nałożono dwie kary finansowe.


fot. Adam Jankowski

Legia Warszawa ukarana po 5. kolejce Ligi Europy


Komisja Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA (CEDB) ukarała Legię Warszawa za mecz 5. kolejki fazy grupowej Ligi Europy z angielskim Leicester City. Kibice przyjezdnych odpalili pirotechnikę i sprawiali problemy stewardom. Zmusili także do interwencji miejscową policję. Na Legię nałożono dwie grzywny o łącznej kwocie 41 250 euro.

Przypomnijmy, że jedną serię gier wcześniej Legia również została ukarana. W 4. kolejce fazy grupowej Ligi Europy mistrz Polski podejmował włoskie Napoli. Obserwatorzy UEFA zobaczyli kilka problematycznych zachowań kibiców Legii Warszawa. Nie spodobało im się użycie pirotechniki na "Żylecie". Dopatrzono również zablokowane przejścia komunikacyjne. Kara również wyniosła wtedy 40 tys. euro.

Natomiast dwa spotkania później, w ostatnim meczu Legii w pucharach tej jesieni, również kibice Legii mogli zwrócić na siebie uwagę. Na dwie trybuny stadionu przy ul. Łazienkowskiej przygotowano wulgarną sektorówkę. Na kartoniadzie mogliśmy przeczytać napis "Jazda z kur**mi".

Wygląda na to, że trzy ostatnie kolejki Ligi Europy znacznie uszczuplą budżet warszawskiego klubu, który i tak jest już mocno ograniczony. Budżet na przyszły rok może okazać się znacznie mniejszy niż zakładano w gabinecie prezesa.

LIGA EUROPY w GOL24


Więcej o LIDZE EUROPY- newsy, wyniki, terminarze, tabele


Polecamy