Legia II - Wigry Suwałki 2:0. Smutne pożegnanie Wigier z pucharem

24 września 2019, 19:10 | (mark)

Wigry Suwałki przegrały w Ząbkach z Legią II Warszawa 0:2 i odpadły z dalszej rywalizacji w Totolotek Pucharze Polski.

Wigry mogą skoncentrować się już tylko na lidze

Początek spotkania należał do piłkarzy Wigier Suwałki, ale ich ataki umiejętnie stopowali defensorzy rezerw Legii. Aktywny był szczególnie Michał Żebrakowski, ale jego strzały były niecelne. W 15 minucie Żebrakowski już wychodził na sytuację „sam na sam” z bramkarzem Legii, ale w ostatniej chwili Mateusz Grudziński wybił mu piłkę.

W 19 minucie „odgryzła się” Legia. Strzelał Maciej Rosołek. Na szczęście niedokładnie i piłka poszybowała nad poprzeczką bramki suwalskich Wigier.

Już w 25 minucie z powodu kontuzji murawę opuścił Żebrakowski. W jego miejsce wszedł Cezary Sauczek i kilka minut później miał okazję pokonać bramkarza Legii. Jednak źle trafił w piłkę i piłka minęła słupek bramki gospodarzy.

W końcówce pierwszej połowy przewagę osiągnęli legioniści. Łukasz Łakomy był bardzo bliski wyprowadzenia Legii na prowadzenie, ale z linii bramkowej piłkę wybili obrońcy Wigier.

Chwilę po wznowieniu gry w drugiej połowie w idealnej sytuacji Sauczek strzelił wprost w bramkarza Legii Gabriela Kobylaka. W 51 minucie powinno być 1:0 dla Wigier, ale Kamil Sabiłło z kilku metrów strzelił nad poprzeczkę.

Gdy wydawało się, że bramka dla Wigier jest kwestią czasu, w 62 minucie rajd Michała Mydlarza zakończył się bramką dla rezerw Legii.

W doliczonym czasie gry Kacper Wełniak strzałem z głowy ustalił wynik meczu na 2:0 dla Legii.

Legia II Warszawa – Wigry Suwałki 2:0 (0:0)
Bramka: 1:0 Mydlarz 62, 2:0 Wełniak (90+2)
Legia II: Kobylak - Łakomy, Philipps, Wełniak, Rosołek, Pruchnik, Cielemęcki (76. Konik), Cichocki (85 Wach), Niski, Mydlarz (72. Orlik), Grudziński
Wigry: Balawejder – Gierach, Abdoulaye, Ozga, Sabiłło, Żebrakowski (25. Sauczek), Klepacki (41. Matuszewski), Król, Furst (66. Piekarski), Huertas, Gużewski.

[xlink]86193a4d-417f-1551-3585-8a5f9429cbb1,92a5ff71-9a51-c769-8891-f4539072ef30[/xlink]