PKO Ekstraklasa. Opinie trenerów po meczu Lechia - Stal.

30 października 2022, 20:19 | OPRAC.: Jakub Maj

Lechia wygrała ze Stalą Mielec i wydostała się ze strefy spadkowej. Wielu ekspertów podkreśla, że w ekipie z Gdańska widać "efekt nowej miotły".

Po meczu ekstraklasy Lechia Gdańsk – PGE FKS Stal Mielec (1:0) powiedzieli:

Adam Majewski (trener Stali): „Jesteśmy niezadowoleni, bo przyjechaliśmy do Gdańska z dużą chęcią wygrania tego spotkania, co widać było w pierwszej połowie. Kontrolowaliśmy przebieg wydarzeń na boisku i byliśmy zespołem lepszym. Stworzyliśmy też doskonałą okazję Macieja Wolskiego, po której mogliśmy otworzyć wynik. To byłby klucz, ale nie udało się.

W drugiej połowie nasza gra była trochę zbyt chaotyczna, nie utrzymywaliśmy się też przy piłce. Nie przypominam sobie, aby Lechia stworzyła w tym meczu jakąkolwiek sytuację. Straciliśmy bramkę bardzo przypadkową, która przesądziła o losach spotkania. Właśnie przed chwilą ją oglądałem i zobaczymy jak będzie zinterpretowana. Być może będziemy mieli kolejną kontrowersję, bo w momencie dośrodkowania Zwoliński był na pozycji spalonej, później Durmus odbił piłkę najpierw ciałem, a następnie ręką. Uważam, że z przebiegu całego meczu nie zasłużyliśmy na porażkę, a remis 0:0 byłby rezultatem sprawiedliwym”.

Marcin Kaczmarek (trener Lechii): „Długo czekaliśmy na to, aby wygrać mecz u siebie. Nie odkryję Ameryki jeśli powiem, że było to dla nas bardzo istotne spotkanie i bardzo ważne trzy punkty z każdego punktu widzenia. Wygraliśmy po długiej przerwie w trudnym dla nas meczu z wymagającym przeciwnikiem.

To spotkanie długo wyglądało na remisowe i często tak jest, że w takich meczach kto strzeli gola ten wygrywa. Wykazaliśmy się dużą determinacją, myślę, że po przerwie to spotkanie wyglądało lepiej w naszym wykonaniu niż w pierwszej połowie. Z obu stron nie było za wiele sytuacji bramkowych, ale takie zwycięstwa są szczególnie cenne. One dodają zespołowi dużo wiary, że w trudniejszych momentach można się wybronić i dzięki determinacji doprowadzić do zdobycia trzech punktów. To zwycięstwo to już jednak historia, a przed nami teraz intensywny czas i bardzo trudne spotkania”.(PAP)