menu

Lechia Gdańsk nie zagrała dziś z Polonią Warszawa. Ulewa w stolicy, zalane boisko. Na kiedy mecz został przełożony?

22 października 2023, 12:51 | Paweł Stankiewicz, Warszawa

Mecz Lechii Gdańsk z Polonią Warszawa dziś (22.10.2023 roku) nie doszedł do skutku. Przyczyną były ulewne opady deszczu, które praktycznie nieprzerwanie trwały od wczoraj. Boisko przy ul. Konwiktorskiej w Warszawie jest zalane, a na murawie są kałuże. Delegat oraz sędzia Łukasz Kuźma z Białegostoku, wraz z delegatem PZPN i przedstawicielami obu zespołów, uznali że nie da się grać w piłkę.


fot. Polonia Warszawa

fot. Polonia Warszawa

fot. Paweł Stankiewicz

fot. Paweł Stankiewicz

fot. Paweł Stankiewicz

fot. Paweł Stankiewicz

fot. Paweł Stankiewicz

fot. Polonia Warszawa
1 / 8

Polonia Warszawa - Lechia Gdańsk, Fortuna 1. Liga, 22.10.2023 r.

Mecz Lechii Gdańsk z Polonią w Warszawie był zaplanowany na niedzielę (22.10.2023 r.) na godz. 12.40. Jednak z sygnałów jakie docierały z biura prasowego Polonii Warszawa oraz z zespołu Lechii Gdańsk, wynikało że rozegranie spotkania ramach Fortuny 1. Ligi jest bardzo mało prawdopodobne.

[polecany]25360893[/polecany]

Drużyna Lechii przyjechała do stolicy w sobotę i została przywitana pięknym słońcem. Niestety, od godz. 22 zaczął padać ulewny deszcz, który nie ustępował także w niedzielę od rana. Studzienki nie dawały rady odprowadzać wody, a w okolicach Pałacu Kultury i Nauki trzeba było przemieszczać się chodnikami, po której płynęły potoki, a woda wlewała się do butów przechodniów. To już była zła wróżba, bo w takich warunkach ciężko myśleć o rozegraniu meczu piłkarskiego. Zwłaszcza że prognozy pogody na resztę niedzieli wcale nie były lepsze.

[polecany]25491177[/polecany]

Po godzinie 9 Polonia po raz pierwszy poinformowała, że rozegranie meczu jest zagrożone. Potem toczyły się rozmowy delegata i sędziego Łukasza Kuźmy z Białegostoku. Po godzinie 11 na stadion przy ul. Konwiktorskiej dotarła Lechia. Rozmowy delegata, arbitra i przedstawicieli obu drużyn doprowadziły do odwołania meczu. Biało-Zieloni do Warszawy nie przyjechali w najsilniejszym składzie. Do pauzujących kontuzjowanych Luisa Fernandeza, Conrado i za kartki Dawida Bugaja dołączyli z powodu urazów Louis D'Arrigo i Jan Biegański, którzy również nie wsiedli do autokaru.

CZYTAJ TAKŻE: Dawid Podsiadło skomplikuje Lechii Gdańsk grę o awans do PKO Ekstraklasy?

Kiedy zostanie rozegrany mecz Polonii Warszawa z Lechią Gdańsk? Rozmowy trwają i oficjalnej decyzji jeszcze nie ma. Nieoficjalnie mówi się, że spotkanie odbędzie się we wtorek, 31 października.

[polecane]24659749[/polecane]
[polecane]24659743[/polecane]
[polecane]24672905[/polecane]