Lech Poznań: Kolejny gol wypożyczonego do Piasta Gliwice napastnika Kolejorza

27 kwietnia 2019, 16:23 | LEM

Piast Gliwice wygrał z Cracovią 3:1 na własnym stadionie i potwierdził swoje mistrzowskie aspiracje. W drużynie Waldemara Fornalika po raz drugi wiosną zagrał wypożyczony z Lecha Poznań Paweł Tomczyk. 21-letni napastnik znów znakomicie spisał się w roli rezerwowego. Gdy Cracovia starała się zdobyć wyrównującego gola, dobił ją w końcówce wychowanek Kolejorza, który przypieczętował zwycięstwo, rewelacyjnie spisujących się w tym sezonie gliwiczan.

Paweł Tomczyk znów pokazał, że można na niego liczyć

Piast odniósł w piątek ósme z rzędu zwycięstwo na własnym stadionie. Dwa pierwsze gole dla gliwiczan zdobył Aleksandar Sedlar, który w pierwszej połowie wykorzystał rzut karny, a po przerwie strzelił już z gry. Cracovia również odpowiedziała strzałem z 11 metrów, ale na drugiego i trzeciego gola piłkarzom Michała Probierza zabrakło już sił. Gości dobił w końcówce Paweł Tomczyk.

Wychowanek Lecha Poznań wyszedł z kolegami z kontratakiem i wykorzystał podanie Martina Konczkowskiego. Choć otrzymał piłkę nieco "za plecy", złożył się do strzału jak rasowy napastnik i zapewnił Piastowi zwycięstwo.

To był dopiero drugi mecz Tomczyka w drużynie Waldemara Fornalika. W debiucie "Pawka" też strzelił gola oraz wywalczył rzut karny. Tym razem dostał więcej minut i znów pokazał, że warto na niego stawiać. Był bliski asysty, ale strzał Patryka Sokołowskiego, któremu świetnie wystawił piłkę, kapitalnie obronił Pesković.

Dziś w Szczecinie Tomczyk przydałby się Lechowi. Z powodu urazów nie mogą bowiem zagrać Christian Gytkjaer oraz Timur Żamalentdinow.