menu

Kosta Runjaic po meczu Legia - Piast: Lubię takie piątki

5 sierpnia, 23:41 | Krzysztof Kowalski

PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa w piątkowym spotkaniu 4. kolejki ograła Piasta Gliwice 2:0. Dla zespołu ze stolicy było to drugie z rzędu domowe zwycięstwo. Oto co do powiedzenia miał trener Kosta Runjaic.


fot.

- Sądzę, że wszyscy są zadowoleni, bo zagraliśmy solidny mecz przy fantastycznej atmosferze na naszym stadionie. W tym sezonie to nasz czwarty występ bez porażki. To było ważne zwycięstwo. Lubię takie piątki. W tym tygodniu miałem bardzo dobre przeczucia podczas treningów. Zauważyłem w piłkarzach pragnienie zwycięstwa. Pierwsza połowa była średnia w naszym wykonaniu, ale w drugiej szybko strzeliliśmy gola, co zawsze pomaga. Mieliśmy kontrolę nad tym meczem. Przeciwnik był daleko od naszej bramki. Chłopcy walczyli do końca. Wciąż mamy do wykonania wiele pracy, ale uważam, że zmierzamy w dobrym kierunku - powiedział Runjaic.

- Graliśmy u siebie i chcieliśmy się zrehabilitować po porażce w Krakowie. Tym razem zagraliśmy dobrze w obronie. W tym sezonie w każdym meczu dokonywałem wielu zmian. Dziś wystąpił Johansson, wrócił Mladenovic i zagrał dobry mecz. Na "Jędzy" można zawsze polegać, niezależnie od tego, na której zagra pozycji. Jędrzejczyk to walczak. Tego wieczora wszyscy moi zawodnicy zagrali bardzo dobrze - podkreślił trener stołecznej ekipy.

- Myślę, że Rose nie ucierpiał za bardzo, ale nie chciałem kusić losu, dlatego dokonałem zmiany. Augustyniak miał szansę poczuć atmosferę tego meczu i zgrać się z drużyną. To była dobra decyzja. Nigdy nie jestem w pełni zadowolony. Mamy pewną wizję, jak powinna wyglądać nasza gra. Droga do sukcesu ciągle jest w budowie. My na niej jesteśmy. Każde zwycięstwo jest ważne, aby zyskać pewność siebie i wiarę. Mamy siedem punktów i skupiamy się na kolejnym meczu - zakończył Runjaic.

EKSTRAKLASA w GOL24


Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy


Polecamy