Korona - Lechia LIVE!

7 marca 2014, 11:13 | Damian Wiś›niewski

O godzinie 18 rozpoczyna się 25. kolejka Ekstraklasy. Jako pierwsi na boisko wybiegną piłkarze Korony Kielce oraz Lechii Gdańsk. Kto tym meczem zbliży się do pierwszej ósemki?

Korona Kielce podejmuje Lechię Gdańsk

W poprzedniej kolejce jedni i drudzy dzielili się punktami, nie strzelając choćby jednego gola. Korona grała na wyjeździe i mimo iż przez większą część drugiej połowie miała przewagę jednego zawodnika, to nie potrafiła zamienić jej na wygraną. Gdańszczanie z kolei na własnym boisku podjęli krakowską Wisłę, drużynę walczącą o mistrzostwo kraju, więc uzyskany punkcik można w jakiś sposób uznać za sukces.

Biało-zieloni mają już jednak w przeciwieństwie do koroniarzy jedno odniesione zwycięstwo. W drugim tegorocznym spotkaniu ograli oni na wyjeździe Zawiszę, 3:0, a hat-trickiem popisał się wtedy Patryk Tuszyński. Korona w tej samej kolejce zremisowała na Kolporter Arenie 1:1 z Zagłębiem, a w 22 kolejce obie drużyny przegrały. Kielczanie 0:1 z Legią, a gdańszczanie 2:3 z Pogonią.

W tabeli ligowej wyżej znajdują się podopieczni Michała Probierza. Są oni na pozycji dziewiątej, ze stratą jednego punktu do ósmego Zawiszy. Piłkarze Jose Rojo Martina natomiast są na miejscu 11 i do dzisiejszego rywala tracą trzy oczka. Porażka może sprawić, że trzeba będzie się pożegnać z marzeniami o grze w grupie mistrzowskiej.

Gdy jedni i drudzy starli się ze sobą w tym sezonie po raz pierwszy, na PGE Arenie padł remis 2:2. Szczególnie emocjonująca była pierwsza połowa, w której Lechia wyszła ze stanu 0:2 na 2:2. Dwa gole dla gości zdobył Michał Janota, dla gospodarzy trafiali odpowiednio Piotr Grzelczak oraz Paweł Dawidowicz.

Dotychczas, oba te zespoły w lidze zagrały ze sobą dziewięciokrotnie. Trzy razy był remis, trzy razy wygrała Korona i trzy razy zwyciężała Lechia.

Początek meczu o 18. Zapraszamy na naszą relację live z Kolporter Areny!