Kibice Lecha Poznań nie obejrzą wyjazdowego meczu z Piastem Gliwice

17 maja 2019, 17:45 | krk

Kibice Lecha Poznań nie obejrzą wyjazdowego spotkania z Piastem Gliwice. Taką decyzję podjął wojewoda śląski Jarosław Wieczorek. Ze względów bezpieczeństwa za takim rozwiązaniem optowała lokalna policja, a wojewoda przychylił się do tego wniosku.

Mecz Piast Gliwice - Lech Poznań bez kibiców gości

Na mecz do Gliwic wybierało się około 800 sympatyków Lecha Poznań. Policja mecz Piasta z Kolejorzem potraktowała jako spotkanie podwyższonego ryzyka i złożyła wniosek do wojewody o niewpuszczenie kibiców gości. Jarosław Wieczorek przychylił się do tej prośby. Kibice Lecha nie będą mogli zatem pojawić się na obiekcie przy Okrzei.

Dlaczego policja uznała niedzielny pojedynek w Gliwicach za niebezpieczny? Piast w meczu z Lechem Poznań może przypieczętować mistrzostwo Polski. W razie porażki lub remisu tytuł może jednak trafić do Legii Warszawa. Takiego rozwiązania w większości nie chcą sympatycy "Kolejorza". Policja miała obawiać się, że w razie niekorzystnego dla Piasta wyniku mecz mógłby zostać przerwany przez fanów Lecha.

W ubiegłym sezonie podczas spotkania Lecha z Legią przy Bułgarskiej grupa kibiców gospodarzy przy wyniku 0:2 wdarła się na boisko, co doprowadziło do przerwania meczu.

Starcie Piasta Gliwice z Lechem Poznań zaplanowano na niedzielę 19 maja na godz. 18.