menu

Kibice Cracovii obrzucili boisko... pluszowymi misiami [WIDEO]

13 maja, 20:11 | DW

Kibice Cracovii zorganizowali akcję "Teddy Bear Toss" przenosząc szczytną tradycję z hokejowej tafli na piłkarskie boisko. Po pierwszym trafieniu dla zespołu Pasów zawodnicy zostali obrzuceni pluszowymi misiami. Zobaczcie to nagranie!


fot. Oskar Nowak

Cracovia już od 9. minuty prowadziła z Wisłą Płock. Wtedy to kibice obrzucili piłkarzy pluszowymi misiami, które zostały specjalnie przygotowane z okazji akcji "Teddy Bear Toss". Do tej pory inicjatywa była obecna wyłącznie na hokejowych meczach klubu. Tym razem fani przenieśli się na stadion przy ul. Kałuży i efekt robi ogromne wrażenie.

[twitter]https://twitter.com/CANALPLUS_SPORT/status/1525148674380152832[/twitter]

Zebrane pluszaki mają powędrować do dzieci przebywających w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie - Prokocimiu.

- Na pewno odbieram tę akcję bardzo pozytywnie. To jest fajna inicjatywa. Jeżeli tylko możemy pomóc, to jak najbardziej chcemy to robić. Tworząc takie wydarzenia sportowe, gromadzi się większa liczba osób i każda z nich może pomoc - mówił zawodnik Pasów, Karol Knap, przed kamerami "Canal+ Sport".

[polecany]23011665[/polecany]

PKO EKSTRAKLASA w GOL24


Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

Za tydzień Cracovia pojedzie do Warszawy zagrać z Legią, natomiast Wisła Płock na własnym stadionie zmierzy się ze Stalą Mielec. Wszystkie mecze ostatniej kolejki PKO Ekstraklasy zostaną rozegrane w sobotę o 17:30.