menu

Kalidou Koulibaly przenosi się z Napoli do Chelsea Londyn. Czy Jan Bednarek zastąpi Senegalczyka pod Wezuwiuszem?

13 lipca 2022, 17:06 | JacK

Środkowy obrońca 31-letni Kalidou Koulibaly przenosi się z Napoli do Chelsea Londyn. Czy Jan Bednarek zastąpi Senegalczyka pod Wezuwiuszem?

Kalidou Koulibaly przechodzi z Napoli do Chelsea Londyn
Kalidou Koulibaly przechodzi z Napoli do Chelsea Londyn
fot. Szymon Starnawski

Defensor uzgodnił z Chelsea kontrakt do 2027 roku z pensją 10 milionów euro rocznie. Według informatora Nicolo Schiry uzgodniono transfer 31-latka za 40 milionów euro. Koulibaly spodziewany jest dzisiaj w Londynie, gdzie do końca tygodnia ma przejść testy medyczne w „The Blues”.

[twitter]https://twitter.com/NicoSchira/status/1547204301264658434[/twitter]

Sky Sport również potwierdził, że Senegalczyk jest rzeczywiście bliski przejścia na Stamford Bridge.

We wtorek Napoli odbył otwarty trening, na którym Koulibaly był nieobecny.

W maju trener Napoli Luciano Spalletti nie ukrywał, że kategorycznie sprzeciwiał się sprzedaży kluczowego obrońcy. „

- Kalidou nie jest na sprzedaż. Tak jak w zeszłym sezonie, kiedy zagroziłem, że przykuję się do ogrodzenia, jeśli zostanie sprzedany. I jestem gotów zrobić to jeszcze raz - zapewnił szkoleniowiec. - To zawodnik, który zawsze jest gotowy do pomocy. Kalidou wie, kiedy interweniować i jak wesprzeć swojego partnera. Chcemy mieć kolejny wielki sezon, więc nie można go sprzedać. Ludzie mówią, że można pozyskać młodszego zawodnika, ale nie da się kupić lidera, który rozwijał się tutaj przez tyle lat, który żyje i oddycha miastem i pokazuje pasję na boisku.

W czerwcu „Corriere dello Sport” napisało nawet, że Spalletti od dawna informował kierownictwo Napoli, że jeśli ukochany obrońca zostanie sprzedany, natychmiast odejdzie. Luciano od dawna komplementował Senegalczyka. Teraz jednak będzie musiał się pogodzić z jego odejściem, lub - jak zapowiadał - sam opuści Napoli.

Z „Partenopei” wiązany był obrońca reprezentacji Polski, występujący w Southampton 26-letni Jan Bednarek. „Święci” niedawno dali Polakowi zielone światło, jeśli znajdzie się chętny jego pozyskania. Southampton oczekują za rosłego obrońcę 10 milionów euro. Po sprzedaży Koulibaly'ego za 40 mln euro Napoli będzie mogło sięgnąć po 5 lat młodszego Bednarka.


Polecamy