Juniorskie derby Cracovia – Wisła. Kolejna wygrana Progresu [ZDJĘCIA]

2 października 2016, 17:09 | Paweł Panuś

Wydarzeniem rozgrywek piłkarskiej Centralnej Ligi Juniorów były w miniony weekend derby Krakowa, w których Cracovia podzieliła się punktami z Wisłą.

Cracovia - Wisła 1:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Gawle 56, 1:1 Jaworski 90.

Cracovia: Smoleń - Zięba, Dukała, Jarzynka, Zaucha - Gawle, Kanach, Supryn (60 Pieprzyca), Czarnecki (75 Barnaś) - Adamczyk, Stróżak (80 Tymoszuk).

Wisła: Chorążka - Peterka, Ptak, Świątko, Stawowy (55 Jaworski) - Laskoś, Skrzypniak (55 Wyjadłowski), Porębski, Purcha (80 Świętek), Kociołek - Banik (75 Wydra).

Mecz nie stał na wysokim poziomie, choć obie strony wystawiły do walki możliwie najsilniejsze składy. Było za to wiele emocji. Cracovia sporo w tym meczu zawdzięcza swojemu bramkarzowi Damianowi Smoleniowi, który w I połowie powstrzymał Przemysława Porębskiego i Bartłomieja Purchę, a po przerwie wyszedł obronną ręką z czterech stuprocentowych okazji, jakie wypracowali sobie podopieczni trenera Mariusza Jopa. Skapitulował tylko raz, gdy po akcji Ernesta Świętka Marcin Jaworski uderzył przy bliższym słupku nie do obrony.

Cracovia także miała swoje szanse, głównie na początku drugiej połowy, kiedy zepchnęła rywala do głębokiej defensywy. Raz wiślaków od utraty gola uratował słupek, a chwilę później z prawej strony dograł Bartosz Czarnecki, a Grzegorz Gawle uderzył mocno pod poprzeczkę. „Pasy” mogły rostrzygnąć ten mecz, jednak Maciej Stróżak, Gawle i Huberta Adamczyk nie zdołali pokonać Kacpra Chorążki.

AS Progres Kraków - ŁKS Łódź 2:0 (2:0)

Bramki:
1:0 Zawadzki 15, 2:0 Sikora 28.

Progres: Ciężkowski - Romuzga, Ozga, Sikora, Górecki - Pietrzyk (58 Stanek), Zawadzki, Kurek (80 Linca), Radwanek (72 Reczulski) - Stec (52 Szcząber), Słomka.

Progres zagrał bardzo dobrze w pierwszej połowie, a potem starał się kontrolować mecz. Udało się, choć przyjezdni w drugiej połowie mogli doprowadzić do wyrównania.

W innych neczach: UKS SMS Łódź - Jagiellonia Białystok 1:0, Legia Warszawa - Stal Mielec 5:1, Resovia - Znicz Pruszków 1:0, Motor Lublin - Polonia Warszawa 0:2, GKS Bełchatów - TOP 54 Biała Podlaska - mecz zakończył się po zamknięciu wydania, Neptun Końskie - Korona Kielce - przełożony.

16.TOP 54847-21

Grupa I: Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Sokół Słopnice 2:1, Dunajec Nowy Sącz - Puszcza Niepołomice 2:2, Hutnik Nowa Huta - SMS Kraków 5:1, Dunajec Zakliczyn - MKS Trzebinia-Siersza 4:0, Limanovia - AP Profi Zielonki zakończył się po zamknięciu wydania.