menu

Joachim Loew w Realu Madryt? "Selekcjoner reprezentacji Niemiec uczy się języka hiszpańskiego"

24 marca 2021, 08:47 | Press Focus/x-news

Frankfurt nad Menem, Niemcy. Joachim Loew zastąpi Zinedine'a Zidane'a na stanowisku trenera Realu Madryt? Taką sensację podał dziennik "Bild", dodając, że właśnie w tym celu selekcjoner reprezentacji Niemiec uczy się języka hiszpańskiego.


fot.

Niemiecki Związek Piłki Nożnej (DFB) już kilka tygodni temu informował bowiem, że nadchodzące mistrzostwa Europy będą dla Loewa ostatnim turniejem w kadrze.

- Loew nie chce siedzieć w bujanym fotelu i cieszyć się emeryturą. Nadal ma zapał do pracy i chce podjąć się nowych wyzwań. Gdzie trener widzi się po odejściu z DFB? Wiele może się wydarzyć, również w kwestii kontraktu za granicą. Selekcjoner uczy się hiszpańskiego, a po mistrzostwach Europy chce jeszcze doskonalić ten język z lektorem. Może to być jego przewagą, która zaprowadzi go do Realu Madryt - spekuluje "Bild".

Niemieckie media podkreślają, że "Królewscy" kontaktowali się z Joachimem Loewem już w 2014 roku. Teraz popularny "Jogi" zdaje się jednym z faworytów do zastąpienia Zinedine'a Zidane'a, pod wodzą którego Real nie zachwyca. Po 28 kolejkach ligi hiszpańskiej ekipa z Madrytu zajmuje 3. miejsce, ustępując Barcelonie i derbowemu rywalowi, Atletico.