Jedenastka 33. kolejki LOTTO Ekstraklasy według GOL24 [GALERIA]

15 maja 2017, 12:54 | red

LOTTO Ekstraklasa. W 33. kolejce obejrzeliśmy 23 gole. Po 6:0 wygrali Śląsk i Legia. Mają swoich przedstawicieli w najlepszej jedenastce. Kto jeszcze do niej trafił?

Gdyby wskazać jedną wiodącą postać Lechii tej wiosny to byłby nią bezsprzecznie Słowak. Broni kapitalnie. Zaliczył tylko dobre i bardzo dobre występy. Przeciwko Koronie Kielce nie wpuścił gola. Zresztą pokonać się nie dał od prawie 300 minut.
Nareszcie on jak i cały zespół zagrali na poziomie, którego oczekują kibice. Zero z tyłu, szósta z przodu. Stoper też wpisał się na listę strzelców, ale przede wszystkim umiejętnie pokierował defensywą. A tego ostatnio brakowało.
Ponowimy pytanie sprzed kilku tygodni – zasługuje na kadrę czy nie? Naszym zdaniem tak. Po pewnych turbulencjach (mówiło się zimą, że wróci do Zagłębia) pokazał jak wartościowym jest stoperem. Z Termaliką zaliczył nienaganny występ.
Już w poprzednich kolejkach dawał sygnał, że należy mu się miejsce w jedenastce wyróżnionych. Formę potwierdził w spotkaniu z Pogonią. Dał dużo jakości w drugiej linii. No i ustalił wynik na 2:0.
Ponoć nie miał motywacji w ostatnich kolejkach. Trener Jan Urban wpadł na pomysł, by przez Skype'a porozmawiał z nim jego rodak – trener... Nietypowy pomysł najwyraźniej wypalił, bo zagrał pierwsze skrzypce w wysoko wygranym meczu z Ruchem. Zdobył dwie bramki.
Czy za parę lat będzie sprzedany za lepsze pieniądze niż Ondrej Duda do Herthy Berlin (ponad 4 mln euro)? Tego nie wiemy, ale wiemy za to, że zapowiada się na ciekawego piłkarza. Drugi raz z rzędu wybieramy go do jedenastki. Z Termaliką wypracował karnego i strzelił gola po przebojowej akcji.
W Poznaniu chyba lekko zadrżeli, bo akurat w przeddzień bezpośredniego meczu błysnął. Zagrał świetnie przeciwko Termalice. Dwie bramki z sześciu okazały się jego autorstwa. Zanotował również asystę drugiego stopnia.
Nareszcie pokazał swoją moc. Dzięki niemu udało się "Miedziowym" przerwać passę dziesięciu meczów bez wygranej. "Figo" miał udział przy wszystkich bramkach: jedną zdobył, a przy innych wykazał się asystą i kluczowym podaniem.
W ostatnich meczach był w cieniu np. Cilliana Sheridana. Niby grał nieźle, ale nie na tyle, by zasłużyć na jedenastkę kolejki. Po tym weekendzie jest inaczej. Zrobił fantastyczną akcję przy golu na 1:0. Polecamy telewizyjne powtórki.
Z przyjemnością obserwowało się go z wysokości trybun. Nie było dla niej przegranej piłki. Biegł na sprincie i odbierał ją przeciwnikowi. Przed przerwą zdobył jedyną bramkę. Bramkę, która pozwoliła przerwać długą serię bez zwycięstwa (od lutego). "Siema" to na ten moment zdecydowanie najlepszy zawodnik żółto-niebieskich. Czemu tak długo był chowany na ławce?!
W tym przypadku też nastąpiło oczekiwane przebudzenie mocy. Napastnik ustrzelił hat-tricka przeciwko Ruchowi – pierwszego w tym sezonie. Dzięki temu jego dorobek już nie wygląda słabo, a przeciętnie (ma osiem trafień). Będzie skuteczny w decydujących kolejkach? Na to liczą sympatycy Śląska. Jutro derby z Zagłębiem.
ŁAWKA REZERWOWYCH: Milan Borjan (Korona Kielce), Tomasz Kędziora (Lech Poznań), Ziggy Gordon (Jagiellonia Białystok), Michał Pazdan (Legia Warszawa), Ivan Runje (Jagiellonia Białystok), Krzysztof Sobieraj (Arka Gdynia), Yannick Sambea Kakoko (Arka Gdynia), Vadis Odjidja-Ofoe (Legia Warszawa), Rafał Wolski (Lechia Gdańsk), Maciej Makuszewski (Lech Poznań), Guilherme (Legia Warszawa), Aleksandar Kovacević (Śląsk Wrocław), Jacek Góralski (Jagiellonia Białystok), Arkadiusz Woźniak (Zagłębie Lubin).