Jedenastka 3. kolejki Lotto Ekstraklasy według GOL24 [GALERIA]

31 lipca 2017, 20:31 | red

Lotto Ekstraklasa. W 3. kolejce najwięcej goli strzelił Lech Poznań - pięć. W najlepszej jedenastce ma dwóch przedstawicieli. Kto jeszcze się w niej znalazł?

Dwa razy sięgał po piłkę z siatki, ale nie ze swojej winy. Znów zaprezentował się z dobrej strony. Kto wie jaki byłby wynik końcowy meczu z Wisłą Kraków, gdyby parę razy nie zainterweniował jak należało.
W szalonym meczu z Cracovią (4:2) momentami grał jak profesor futbolu. Kiwki, podania, strzały – przyjemnie było obserwować jego zachowanie! Szczególnie przy golu kiedy wkręcił obronę "Pasów" w murawę.
Kiedyś można by go przekwalifikować na napastnika. Umie się ustawić i wygrać pojedynek – zwłaszcza w powietrzu. Przeciwko Lechii Gdańsk przypomniał sobie najlepsze "wizyty" w polu karnym rywala. Zdobył dwie cenne bramki, które dały pierwszą wygraną w sezonie.
Wywiadów nie lubi, woli błyszczeć na boisku. Tak jak Tomasz Loska zaliczył kolejny bardzo solidny mecz za co otrzymał burzę braw od przeszło 22 tys. publiczności. Po jednym z jego zagrań padła bramka.
Kapitalnie połączył zawodowe obowiązki z odrobiną prywaty. Otóż w meczu z Piastem Gliwice, w którym brylował na prawym skrzydle, strzelił gola, którego zadedykował żonie obchodzącej urodziny, a chowając piłkę pod koszulką zakomunikował światu, że spodziewają się dziecka.
Opanował do perfekcji ratowania drużyny w meczach, które są na styku, albo w których się męczy. A takim był ten z Sandecją Nowy Sącz. Trzy minuty po wejściu na boisko zdobył bramkę. Później zapisał jeszcze asystę.
Jeden z autorów wygranej nad Cracovią. Często gościł w okolicach pola karnego. Na chwilę przed zakończeniem pierwszej odsłony podszedł na jedenasty metr i pewnie wykorzystał prezent od rywala. Występ zwieńczył asystą przy golu na 4:2.
Jak widać na zdjęciu, defensorzy Wisły Kraków dosłownie przed nim upadali. Hiszpan kolejny raz pozamiatał. Strzelił wszystkie trzy zwycięskie gole. Po trzech kolejkach ma aż sześć trafień i jest zdecydowanym liderem klasyfikacji strzelców
Jak to się mówi, w przerwie usłyszał kilka męskich słów i wyciągnął wnioski. W cztery minuty zdobył dwie bramki, dzięki czemu doprowadził do wyrównania. Ostatni głos należał jednak do jego byłego zespołu.
Do szóstego występu w "Kolejorzu" kazał czekać na pierwsze bramki. Na boisku zameldował się w 67 minucie, by już 11 minut później cieszyć się z urokliwego trafienia. Na nim nie poprzestał, bo w 85 ustalił wynik na 5:1. Kibice się nie pogniewają, jeśli tak samo skutecznie zagra przeciwko FC Utrecht.
ŁAWKA REZERWOWYCH: Marian Kelemen (Jagiellonia Białystok), Robert Gumny (Lech Poznań), Paweł Stolarski (Lechia Gdańsk), Alan Czerwiński (Zagłębie Lubin), David Guba (Bruk-Bet Termalica Nieciecza), Marcin Cebula (Korona Kielce), Michał Chrapek (Śląsk Wrocław), Patryk Kun (Arka Gdynia), Michał Kucharczyk (Legia Warszawa), Szymon Żurkowski (Górnik Zabrze), Jakub Bartosz (Wisła Kraków), Nicklas Barkroth (Lech Poznań), Kamil Jóźwiak (Lech Poznań), Marcin Cebula (Korona Kielce), Arkadiusz Reca (Wisła Płock), Cillian Sheridan (Jagiellonia Białystok).
Był bardzo aktywny w meczu ze Śląskiem Wrocław. Dał sygnał zespołowi do odrabiania strat. Zaliczył drugą asystę w sezonie.