Jedenastka 29. kolejki 1. ligi GOL24!

9 maja 2016, 23:30 | GOL24

Rozgrywki 1 ligi zbliżają się do końca i coraz bliżej jest ostatecznych rozstrzygnięć. Kto zasłużył na indywidualne wyróżnienia, pomagając osiągnąć zamierzone cele swojemu zespołowi? Oto nasza jedenastka 29. kolejki!

[b]Oskar Pogorzelec (MKS Kluczbork)[/b] - Bramkarz kluczborskiego zespołu miał sporo szczęścia, kiedy Olimpia Grudziądz dwukrotnie obijała poprzeczkę jego bramki. Mawiają jednak, że szczęście sprzyja lepszym. A to, jak dobry jest w tym sezonie, golkiper MKS-u pokazał po przerwie, między innymi broniąc w kluczowej sytuacji na wagę trzech cennych punktów z rywalem w walce o utrzymanie.
[b]Wojciech Lisowski (Chojniczanka Chojnice)[/b] - Chociaż nie ustrzegł się błędu przy bramce straconej przez Chojniczankę, to jednak on otworzył też wynik spotkania. Był też bardzo widoczny w ofensywie, a przy korzystnym dla jego zespołu wyniku nikt nie będzie rozpamiętywał jego wpadki z pierwszej połowy.
[b]Tomasz Midzierski (Miedź Legnica)[/b] - Filar defensywy, która już w 6. meczu z rzędu zagrała na zero z tyłu. Do tego aktywny w ofensywie, chociaż w pierwszej połowie zmarnował okazję na bramkę, w drugiej zdobył już gola na wagę zwycięstwa.
[b]Wojciech Kochański (GKS Katowice)[/b] - Bardzo udany debiut środkowego obrońcy rezerw Legii, który wiosnę spędził w Katowicach. Pokazał się z dobrej strony, widać, że drzemie w nim spory potencjał.
[b]Dariusz Formella (Arka Gdynia)[/b] - Gdynianie pewnie zmierzają z powrotem do Ekstraklasy, a duży w tym udział ma właśnie Formella. Pomocnik Arki znowu zachwycił swym występem, zdobywając bramkę i zaliczając asystę w wygranym 4:1 meczu z Rozwojem Katowice.
[b]Mateusz Machaj (Chrobry Głogów)[/b] - Kolejny świetny mecz głogowian, w którym swój udział miał właśnie Machaj. Pomocnik najpierw zaliczył asystę z kornera, a później zdobył bramkę z gatunku "stadiony świata".
[b]Yannick Kakoko (Arka Gdynia)[/b] - Najlepszy zawodnik meczu z Rozwojem. Brał udział praktycznie we wszystkich bramkowych akcjach Arki, a swoim występem wywalczył sobie nowy kontrakt. Zdobył też piękną bramkę strzałem z dystansu.
[b]Maciej Małkowski (Sandecja Nowy Sącz)[/b] - Sandecja pewnie pokonała Pogoń Siedlce, a udział przy dwóch z trzech bramek miał Małkowski. Bardzo dobry występ skrzydłowego.
[b]Filip Piszczek (Sandecja Nowy Sącz)[/b] - Zaliczył prawdziwe wejście smoka. Wszedł z ławki rezerwowych i zdobył dwa gole, pieczętując zwycięstwo z Pogonią.
[b]Maciej Kowalczyk (MKS Kluczbork)[/b] - Mimo niemal 40 lat na karku nie przestaje zadziwiać na zapleczu Ekstraklasy. Był zabójczo skuteczny przeciwko swojej dawnej drużynie, zdobywając dwa gole. Kto wie, czy nie na wagę utrzymania.
[b]Janusz Surdykowski (Drutex-Bytovia Bytów)[/b] - Snajper Bytovii jest w gazie i utrzymuje super formę. Przed tygodniem zdobył dwa gole, teraz dołożył kolejne dwa i zaliczył asystę, już przed przerwą rozstrzygając praktycznie losy meczu z Zagłębiem Sosnowiec.
[b]REZERWOWI:[/b] Paweł Kapsa (Miedź Legnica), Tadeusz Socha (Arka Gdynia), Piotr Klepczarek (Stomil Olsztyn), Kevin Lafrance (Chrobry Głogów), Wojciech Łobodziński (Miedź Legnica), Paweł Zawistowski (Chojniczanka Chojnice), Omar Monterde (Drutex-Bytovia Bytów), Michał Kojder (MKS Kluczbork), Bartosz Bartkowski (Stomil Olsztyn), Nildo (Olimpia Grudziądz).