Jedenastka 22. kolejki Ekstraklasa.net! [GALERIA]

15 lutego 2016, 20:19 | jac

Ekstraklasa nie zawiodła! Chociaż kazała na siebie długo czekać, to wróciła z przytupem. W 22. kolejce, a więc pierwszej po przerwie zimowej, padło aż 25 bramek. Wiele z nich było autorstwa Lechii Gdańsk, Lecha Poznań i Legii Warszawa. To właśnie piłkarze z tych drużyn utworzyli szkielet najlepszej jedenastki.

Erik Jendrisek (Cracovia) – Przy Kałuży zapomnieli już o Denissie Rakelsie. W meczu inauguracyjnym wiosnę za strzelanie zabrał się m.in. Słowak. I to w jaki sposób! Polecamy obejrzeć powtórkę jego gola. Raz, może dwa, no góra dziesięć. Jest na czym zawiesić oko
Mario Maloca (Lechia Gdańsk) – Kibice biało-zielonych byli pełni obaw, że nie zagra na poziomie nieobecnego Gersona. Chorwat ich jednak mile zaskoczył. Świetnie pokierował całą obroną i jeszcze wpisał się na listę strzelców. Kolejny mecz z całą pewnością również rozpocznie od pierwszej minuty
Wojciech Kędziora (Termalica Bruk-Bet Nieciecza) – Strzelił dwa gole na stadionie w Poznaniu. To jest wyczyn. W tym sezonie jeszcze tylko Mariuszowi Stępińskiemu (Ruch Chorzów) ta sztuka się udała. W obu przypadkach wysiłek zawodników nie wystarczył jednak do tego, by pokonać Lecha
Paweł Jaroszyński (Cracovia) - Widać, że robi postępy. Jesienią wywalczył miejsce w składzie, strzelił debiutanckiego gola, zanotował pierwszą asystę... Wiosnę zaś zaczął od bardzo pewnej, spokojnej gry w obronie. No i od asysty. Jeszcze moment i zaczną interesować się nim poważne kluby
Rafał Murawski (Pogoń Szczecin) – Do przerwy „Portowcy” przegrywali z Koroną Kielce 0:2. Wydawało się, że już nie dadzą rady odwrócić losów spotkania. Wtedy jednak ciężar za grę i wynik wziął kapitan, którego nazwisko widzicie obok. Najpierw zdobył bramkę, a potem asystował przy decydującym trafieniu. Punkty zostały w Szczecinie!
Tomasz Hołota (Śląsk Wrocław) – W konfrontacji z Wisłą Kraków dobrze wypełnił swoje zadania w defensywie. Do tego dołożył gola. Może trochę kuriozalnego, ale jednak gola i to na wagę trzech punktów
Jakub Szmatuła (Piast Gliwice) – Już po raz dziewiąty w sezonie zachował czyste konto. Dzięki jego interwencjom, szczególnie po próbach Grzegorza Bonina, lider Ekstraklasy nie przegrał w Łęcznej z Górnikiem
Bartosz Kapustka (Cracovia) – Efektownie zainaugurował wiosnę w Ekstraklasie. Już w 3. minucie meczu z Górnikiem Zabrze trafił do siatki. Był to najszybszy gol kolejki. Kolejnego młody pomocnik co prawda nie dołożył, ale i tak pozostawił po sobie dobre wrażenie
Szymon Pawłowski (Lech Poznań) – W tygodniu podpisał nowy kontrakt, a w niedzielę udowodnił, że na niego zasłużył. Oszukał obronę Termaliki Bruk-Bet Nieciecza w 11 minucie oraz w 57 minucie. Lech wygrał wysoko, bo aż 5:2
Karol Linetty (Lech Poznań) - Świetnie wypełnił lukę po Kasprze Hamalainenie. Być może to trochę niewiarygodne, ale rzeczywiście aż trzy razy – trzy razy! – zapisał asystę. Niektórzy pomocnicy takiego wyniku nie potrafią wykręcić przez całą rundę. Albo nawet i przez cały sezon! Tym większe zatem słowa uznania
Szymon Pawłowski i Karol Linetty błysnęli w meczu przeciwko Termalice Bruk-Bet Nieciecza, dlatego też znaleźli się w naszej jedenastce kolejki. Kto oprócz nich? Sprawdź przewijając kolejne fotografie!
Nemanja Nikolić (Legia Warszawa) – Myśleliście, że przez zimę zapomni jak należy trafiać do siatki? Nic z tych rzeczy! Od razu w pierwszym spotkaniu zapakował dwie bramki – Jagiellonii Białystok. Razem ma ich już więc 23. Dla porównania Robert Lewandowski w Bundeslidze strzelił na razie o dwa gole mniej
ŁAWKA REZERWOWYCH: Matus Putnocky (Ruch Chorzów), Adam Frączczak (Pogoń Szczecin), Maciej Dąbrowski (Zagłębie Lubin), Łukasz Bogusławski (Górnik Łęczna), Tom Hateley (Śląsk Wrocław), Sebastian Mila (Lechia Gdańsk), Bartłomiej Pawłowski (Korona Kielce), Tomasz Jodłowiec (Legia Warszawa), Milos Krasić (Lechia Gdańsk), Dawid Kownacki (Lech Poznań), Mateusz Cetnarski (Cracovia), Aleksandar Prijović (Legia Warszawa), Nicki Bille Nielsen (Lech Poznań), Airam Cabrera (Korona Kielce).