Jedenastka 2. kolejki LOTTO Ekstraklasy według GOL24 [GALERIA]

24 lipca 2017, 20:19 | red

Zawiodły niemal wszystkie czołowe zespoły z poprzedniego sezonu, więc jedenastkę 2. kolejki LOTTO Ekstraklasy tworzą piłkarze innych drużyn. Cracovia i Korona Kielce mają po dwóch przedstawicieli.

Bez ryzyka szydery może pokazać znajomym skrót meczu z Legią Warszawa. Wybronił parę niebezpiecznych uderzeń. Dość powiedzieć, że zwycięsko wyszedł z dwóch pojedynków jeden na jednego: z Armandu Sadiku i Sebastianem Szymańskim.
Hiszpan po raz pierwszy zagrał przed krakowską publicznością. Przedstawił się jako twardy, bezkompromisowy zawodnik, dla którego nie ma przegranej piłki. Czekamy na jego pojedynek z Jakubem Tosikiem...
Dobrze się stało, że pozostał w Ekstraklasie. To między innymi jemu "Pasy" zawdzięczają całkiem prestiżową (jak na polskie realia) wygraną w Gdańsku. Nie pomylił się w polu karnym i przerwał passę Dusana Kuciaka (około 800 minut bez wpuszczonego gola).
Dostał opaskę kapitana. Być może dzięki niej stał się jeszcze bardziej odpowiedzialnym graczem. W każdym razie w Niecieczy przeciwko Sandecji Nowy Sącz sprawiał takie wrażenie. Był pewny siebie i skuteczny w odbiorze piłki. Zdaje się, że też uczestniczył w groźnej akcji zespołu.
Ktoś musiał przejąć inicjatywę, by "Jaga" w jednym tygodniu nie zaliczyła dwóch porażek. Tym zawodnikiem okazał się Litwin. Najpierw strzelił gola z karnego, później zapracował, by sędzia gwizdnął raz jeszcze i Łukasz Sekulski mógł ustalić wynik na 2:1.
Debiut jak marzenie. Wszedł w drugiej połowie spotkania z Piastem Gliwice i po upływie 19 minut wpisał się na listę strzelców. Ten gol wyprowadził jego drużynę na prowadzenie, a w końcowym rozrachunku dał trzy punkty. Następny mecz zacznie w podstawowej jedenastce?
Lubi brać sprawy w swoje ręce. W meczu z Lechem Poznań zdecydował się na rajd z piłką, po którym zdobył bramkę, a ta zadecydowała o zwycięstwie. Rozgrywający wmanewrował dwóch rywali i kopnął na tyle mocno, że broniący Jasmin Burić, choć zmienił nieco tor lotu, to nie zapobiegł utracie gola.
Od pewnego czasu utwierdza w przekonaniu, że polska liga nie jest dla niego sufitem. Ambicje sięgają znacznie wyżej. Może Francji, z której to napłynęła oferta? Z Cracovią zagrał znakomicie pomimo porażki. Pechowo złapał kontuzję. Oby jak najszybciej wrócił na boisku, bo potencjał ma spory.
Trzeba przyznać, że jego kariera nabrała przyjemnego rozpędu. Chwilę temu pisał historię w Pucharze Polski z Błękitnymi Stargard i z Chojniczanką Chojnice w 1 lidze. Teraz zadebiutował w Ekstraklasie. W drugim występie zdobył bramkę, która wyszarpała remis z Legią w Warszawie. - Miłe uczucie – mówił po ostatnim gwizdku. Strzał był naprawdę przedniej urody – z powietrza, po dograniu z lewej strony. Polecamy powtórki!
W czapce osłaniającej twarz i głowę wygląda trochę jak piłkarz wodny. Ale dyscyplin nie pomylił i dalej jest solidnym graczem piłki nożnej co udowodnił w spotkaniu z Lechią Gdańsk. Jak zawsze swoje zrobił w środku pola. Stwarzał zagrożenie po stałych fragmentach gry.
Nie zwalnia tempa. Ustrzelił mistrza Polski (dwa razy), ustrzelił też wicemistrza. W Białymstoku zrobił to perfekcyjnie. Wyskoczył do podania na wolne pole, położył Mariana Kelemena, a potem spokojnie skierował piłkę obok jego nóg. Zwróćcie uwagę z jakiej odległości.
ŁAWKA REZERWOWYCH: Arkadiusz Malarz (Legia Warszawa), Michal Siplak (Cracovia), Aleksandar Sedlar (Piast Gliwice), Arkadiusz Głowacki (Wisła Kraków), Sebastian Rudol (Pogoń Szczecin), Maciej Sadlok (Wisła Kraków), Patryk Kun (Arka Gdynia), Mateusz Możdżeń (Korona Kielce), Kasper Hamalainen (Legia Warszawa), Arkadiusz Reca (Wisła Płock), Krzysztof Piątek (Cracovia), Jakub Świerczok (Zagłębie Lubin).