Jedenastka 14. kolejki Lotto Ekstraklasy według GOL24 [GALERIA]

30 października 2017, 20:08 | red

Lotto Ekstraklasa. Po poniedziałkowym meczu musieliśmy diametralnie zrewidować najlepszą jedenastkę 14. kolejki. Korona Kielce za 5:0 z Lechią w Gdańsku zasłużyła na kilku przedstawicieli.

Statystycy wyliczyli aż 29 strzałów Lecha. Znalazł się zatem pod prawdziwym ostrzałem. Ale wytrzymał. Stracony gol w 94 minucie absolutnie go nie obciąża. Bardzo dobry występ okraszony kilkoma interwencjami, które można zapętlić i pokazywać juniorom na zajęciach.
Złapał formę w ostatnich tygodniach. Początek spotkania z Arką był dla niego wyzwaniem, ale podołał – chyba tylko raz za krótko wybił piłkę. W drugiej połowie zagrał na poziomie reprezentacyjnym.
Już przerobiono jego nazwisko na Heliković. Jego trafienie z meczu z Termaliką było bowiem godne samego Zlatana. W tym sezonie jest najskuteczniejszym zawodnikiem "Pasów" (4 bramki) i jest to spore zaskoczenie, ponieważ występuje na pozycji stopera.
Jeden z lepszych w meczu z Arką Gdynia. Potrafił odjechać z piłką. Zanotował także pierwszą asystę w sezonie. Ciekawe jak zakończą się jego negocjacje kontraktowe. Podobno na razie jego żądania są nie do zaakceptowania.
Oto bohater spotkania w Białymstoku. Litwin brylował jak w najlepszych momentach zeszłego sezonu. Miał udział przy dwóch z trzech goli. Wpisał się bowiem na listę strzelców oraz zapisał asystę.
Do końca nie wiadomo było czy wystąpi. Jeszcze w piątek trener Gino Lettieri stawiał przy jego nazwisku znak zapytania. Udało się - zagrał. I był jednym z autorów wysokiego zwycięstw nad Lechią Gdańsk.
Wykorzystał swoją szansę i w Pucharze Polski, i teraz w lidze z Lechią. Jest jednym z ojców 5:0 w Gdańsku. Świetna praca w środku pola.
W zeszłej kolejce zagrał pierwszy raz po wyleczeniu kontuzji. Natomiast to w ten weekend mogliśmy zobaczyć jego pełne oblicze. Głównie dzięki niemu drużyna pokonała Wisłę Płock. Zdobył bramkę i zapisał asystę.
Miał nie zagrać, a zagrał i zabawił się z obrońcami Lechii Gdańsk. Potrzebował ledwie kilkunastu minut, żeby dwa razy trafić do siatki. Świetny występ
Jak na polską ligę to napastnik kompletny. Potrafi strzelić lewą nogą, prawą, głową, z karnego, po kontrze, z gry... Zespół zawdzięcza mu kolejne zwycięstwo. Przeciwko Pogoni Szczecin zdobył bowiem dwie pierwsze bramki. Łącznie ma dziesięć trafień. Co na to w Poznaniu? Ich najskuteczniejszy zawodnik ma tylko połowę tego dorobku.
Notuje znakomite dni. Najpierw pomógł drużynie wygrać w pierwszym meczu ćwierćfinału Pucharu Polski, potem odnieść pierwsze zwycięstwo na wyjeździe w lidze. I to jakie! Zdobył jedną z pięciu bramek.
ŁAWKA REZERWOWYCH: Jakub Wrąbel (Śląsk Wrocław), Martin Konczkowski (Piast Gliwice), Ivan Runje (Jagiellonia Białystok), Robert Pich (Śląsk Wrocław), Bartosz Rymaniak (Korona Kielce), Przemysław Frankowski (Jagiellonia Białystok), Rafał Kurzawa (Górnik Zabrze), Mateusz Możdżeń (Korona Kielce), Vullnet Basha (WIsła Kraków), Szymon Matuszek (Górnik Zabrze), Kamil Wojtkowski (Wisła Kraków), Darko Jevtić (Lech Poznań), Arvydas Novikovas (Jagiellonia Białystok), Arkadiusz Piech (Śląsk Wrocław), Igor Angulo (Górnik Zabrze), Michal Papadopulos (Piast Gliwice), Jarosław Niezgoda (Legia Warszawa), Carlitos (Wisła Kraków).