menu

Jan Urban wściekły na murawę Warty Poznań. "Jak widzę pola ryżowe..."

12 marca 2022, 17:52 | DW

Jan Urban nie mógł chyba znaleźć usprawiedliwienia dla porażki swojej drużyny, więc powodem był dla niego kiepski stan murawy w Grodzisku Wielkopolskim. - Na takim boisku cechy wolicjonalne biorą górę - mówił po meczu. Czyli mamy przez to rozumieć, że zawodnikom Warty chciało się bardziej wygrać mecz od zespołu Górnika?

Jan Urban musiał reagować nie tylko na grę Warty Poznań, ale także na nierówną murawę. W efekcie Górnikom nie udało się zagrać ładnie, a przede wszystkim - skutecznie.
Jan Urban musiał reagować nie tylko na grę Warty Poznań, ale także na nierówną murawę. W efekcie Górnikom nie udało się zagrać ładnie, a przede wszystkim - skutecznie.
fot. Adam Jastrzębowski / Polska Press

- Jak widzę pola ryżowe, na jakim muszą grać zawodnicy, to czasami im współczuję. Na takim boisku przypadek, cechy wolicjonalne biorą górę. Przypominam sobie mecz z Piastem, na jakim graliśmy boisku. Nie usprawiedliwiam nas, ale nie ma przyjemności gry na takich płytach - mówił Jan Urban po meczu Warta Poznań - Górnik Zabrze (2:1).

- Nie widzę innego powodu. Tak to wyglądało z powodu boiska. To nie jest nasz pierwszy mecz na takim boisku. Wtedy bardzo trudno nam o sytuację. Warta wykorzystała swoje atuty i wygrała mecz zasłużenie. Płynności w grze raczej nie było z obu stron - dodał.

Trenerowi odpowiedział zawodnik Warty, Łukasz Trałka. - Nigdy nie byłem na polu ryżowym. Nie będę wchodził w gry z moim serdecznym trenerem Janem Urbanem. Pewnie po meczu siedziały w nim jeszcze emocje. Boisko było dla nas takie same jak dla Górnika i wygraliśmy mecz, a z tego miejsca pozdrawiam serdecznie trenera Urbana - odpowiedział piłkarz.

Warta Poznań w sobotę zaliczyła bardzo ważną wygraną. Zieloni w meczu z Górnikiem Zabrze (2:1) zagrali jedno z najlepszych, jak nie najlepsze spotkanie w tym sezonie i zasłużenie wygrali. Goście nie potrafili przez większą część spotkania zagrozić bramce Jędrzeja Grobelnego. W Grodzisku Wlkp. oglądaliśmy szóste zwycięstwo poznaniaków, błysk kilku piłkarzy i piękne gole Trałki oraz Castanedy.

Atrakcyjność meczu: 6/10
Piłkarz meczu: Frank Castaneda

PKO EKSTRAKLASA w GOL24


Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy


Polecamy