Pech Arkadiusza Recy. Zszedł z boiska jeszcze przed przerwą

15 kwietnia 2022, 21:46 | DW

Arkadiusz Reca nie zaliczy meczu z Interem Mediolan do udanych. Jego Spezia Calcio przegrała 1:3 i pozwoliła rywalom na zajęcie pierwszego miejsca w tabeli. Polski obrońca zszedł z boiska jeszcze przed ukończeniem pierwszej połowy z powodu kontuzji.

Spezia Calcio walczy o życie i chciała przedłużyć serię wygranych meczów do trzech. W podstawowym składzie znów zobaczyliśmy Arkadiusza Recę i Jakuba Kiwiora. Tym razem jednak Inter okazał się znacznie mocniejszym rywalem. Już po 30 minutach mieliśmy 1:0 dla gości po golu Marcelo Brozovicia - piękne uderzenie z kilkunastu metrów, tuż pod poprzeczkę. Chwilę później urazu nabawił się Reca, którego zastąpił Salva Ferrer. Kiwior grał do końca.

W ciągu następnej godziny Inter zdołał podwyższyć prowadzenie - Lautaro Martinez wykorzystał dogranie Ivana Perisicia. Gospodarze złapali kontakt na dwie minuty przed końcem podstawowego czasu gry. Nic jednak z tego, bo dobił ich w 90. minucie Alexis Sanchez.

Spezia jest na 15. miejscu Serie A z dorobkiem 33 punktów. Nad strefą spadkową ma dość bezpieczne 11 punktów przewagi. Inter z kolei ma już 69 punktów po 32 meczach i przed następną kolejką jest samodzielnym liderem. Goni go Milan i Napoli.