menu

Ikona Manchesteru United Eirc Cantona z nowym utworem. Piosenka porusza nawet najtwardszych. Trasa koncertowa już w październiku

3 czerwca 2023, 11:37 | mateusz

Były piłkarz Manchesteru United oraz legenda Premier League - Eric Cantona wydał album zatytułowany ,, Przyjaciele, których straciliśmy". Głos Francuza dominuje w piosence. Były piłkarz trasę koncertową rozpocznie w październiku w Manchesterze. Płyta ukazać się ma w przyszłym roku.

Eric Cantona wydał singiel
Eric Cantona wydał singiel
fot. TWITTER/DZIENNIK.PL

Śpiewająca legenda piłkarska

Eric Cantona to postać, którą nie trzeba specjalnie przedstawiać kibicom piłki nożnej. W latach 90 Francuz jednym z najlepszych piłkarz stąpających po boisku. Jednak wpisał się nie tylko do historii piłki nożnej, ale również do popkultury. Cantona nie stronił od kontrowersyjnych wypowiedzi, zachowań ( uderzenie Kung-fu w meczu), czy różnych wydarzeń nie związanych stricte z futbolem.

Obecnie 57-letni... piosenkarz wydał w piątek utwór zapowiadający na jesień 2023 roku trasę koncertową pt. "Przyjaciele, których straciliśmy". Mocny głos wtapia się w ten melancholijny utwór, w którym słychać fortepian, instrumenty smyczkowe oraz słowa nawiązujące do wampirów czy diabłów. Tytuł ten zapowiada serię jesiennych koncertów „Cantona śpiewa Erica”. To element kampanii promującej album, który ma trafić do sprzedaży w 2024 roku. Trasa rozpocznie się, nie gdzie indziej jak w Manchesterze ( 26 paźdzernika).

Album z piosenkami ma ukazać się w przyszłym roku.

[twitter]https://twitter.com/i/status/1664704486890414080[/twitter]

- To właśnie lubię, występować na żywo. Dlatego to robię. Bo z pewnością będzie mnóstwo niedoskonałości, mnóstwo wypadków. Tam, gdzie nigdy nie ma przypadku, nie ma ani chwili geniuszu. napisał:


Francuz wyjaśnił w rozmowie dla "Le Parisien".

[twitter]https://twitter.com/ESPNUK/status/1664617871866044416/photo/1[/twitter]

Człowiek o wielu talentach


Ikona Premier League z muzyką jest za pan brat. Jego głos można było już usłyszeć z grupą Dionysos, w piosenkach Bernarda Lavilliersa czy Rachida Tahy.
Legendzie Manchesteru United nie można odmówić pasji do kina. Wystąpił w wielu produkcjach m.in ,,Szukając Erica" (zagrał sam siebie), czy występ u boku Cate Blanchett. Do dziś dzień gra w mniejszych oraz większych produkcjach.

W latach 90 czterokrotnie zdobywał tytuły mistrza Anglii w barwach Manchesteru United oraz jedno mistrzostwo z Leeds United Nigdy nie wygrał mistrzostwa świata, ani Ligi Mistrzów. Karierę zakończył w wieku 31 lat.
(PAP)


[polecany]23858113[/polecany]