Historia spotkań między Piastem Gliwice a Górnikiem Zabrze

6 marca 2015, 11:53 | Damian Orłowicz

W sobotę dojdzie do bardzo ciekawego spotkania 23. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. W Gliwicach Piast podejmować będzie Górnika Zabrze. Gliwiczanie potrafią wygrywać na własnym stadionie z każdą drużyną, o czym przekonała się m.in Legia Warszawa. Zabrzanie natomiast są jedną z najlepiej spisujących się drużyn w meczach wyjazdowych. Oto historia bezpośrednich spotkań obu drużyn.

Bilans bezpośrednich spotkań jest korzystniejszy dla Górnika Zabrze. Zanotowali oni na swoim koncie cztery zwycięstwa. Piast Gliwice wygrał trzy razy. Nigdy nie zanotowano remisu.

Jesienią spotkanie w Zabrzu zakończyło się wygraną gości 2:1. Piast Gliwice wyszedł na prowadzenie za sprawą Gerarda Badii, a wyrównał jeszcze w pierwszej połowie Adam Danch. Decydującego gola zdobył jednak po przerwie Szeliga. Było to pierwsze w historii zwycięstwo Piasta w Gliwicach.

Rok temu w Gliwicach Piast wygrał pewnie 2:0. Gole zdobywali wtedy Ruben Jurado i Kamil Wilczek. W Zabrzu zwyciężył Górnik, ale spotkanie było bardzo wyrównane. Gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą Małkowskiego, a do remisu doprowadził Marcin Robak. Decydującego o zwycięstwie gola zdobył Radosław Sobolewski.

Źródło: Górnik Zabrze