menu

Transfery. Gdzie zagra Grzegorz Krychowiak? Możliwe trzy kierunki

23 czerwca 2022, 10:25 | KK

Transfery. Grzegorz Krychowiak formalnie pozostaje zawodnikiem FK Krasnodar, jednak nie powinien mieć większych problemów ze zmianą otoczenia. Reprezentantem Polski interesują się kluby ze Szwecji, Turcji oraz Niemiec.


fot. Karolina Misztal

Po zbrodniczej napaści wojsk Władimira Putina na Ukrainę, Grzegorz Krychowiak podjął decyzję o opuszczeniu Rosji. Niemal natychmiast po tym jak UEFA postanowiła otworzyć okno transferowe dla zawodników z tych lig, 32-latek wylądował w Grecji. Na 3-miesięcznym wypożyczeniu w AEK Ateny rozegrał osiem spotkań. Strzelił w nich dwa gole i zanotował dwie asysty. Polak miał też pomóc AEK w zajęciu miejsca na podium, ale zakończyło się na piątym miejscu, co oznaczało, że zespół nie zakwalifikował się do europejskich pucharów.

Umowa Krychowiaka z Krasnodarem obowiązuje jeszcze przez dwa lata, ale Polak może skorzystać ze specjalnej furtki. We wtorek FIFA ogłosiła, że zagraniczni piłkarze związani kontraktem z rosyjskimi klubami mogą zawieszać swoje umowy do końca czerwca 2023 roku. Wszystko wskazuje jednak na to, że reprezentant Polski będzie dążył do definitywnego rozstania.

Chętnych na usługi Krychowiaka nie brakuje. Jednym z możliwych kierunków jest Turcja. Polak miał zostać zaoferowany Galatasaray. 22-krotny mistrz kraju w zeszłym sezonie zajął odległą trzynastą pozycję, a drużynę czeka przebudowa.

[polecany]23192277[/polecany]

W pierwszej kolejności klub ze Stambułu musi jednak znaleźć trenera. Dopiero następca Hiszpana Domeneca Torrenta miałby ocenić przydatność "Krychy". Były zawodnik Sevilli FC i Paris Saint-Germain musiałby się też liczyć z obniżką wynagrodzenia, bowiem w Galatasaray nie ma szans na kontrakt na poziomie 3,5 miliona euro.

Inny trop wiedzie do Szwecji. Grecki portal "Sdna" podał, że Krychowiak znajduje się na celowniku Malmoe FF. Szwedzki klub w poprzednim sezonie rywalizował w fazie grupowej Ligi Mistrzów z Juventusem, Chelsea oraz Zenitem. Władze Malmoe miały już nawiązać kontrakt z agencją reprezentującą interesy piłkarza. Sytuacji Polaka przygląda się także Hertha Berlin. Klub ze stolicy Niemiec interesował się 32-latkiem już w marcu, ale władze Bundesligi nie zezwoliły wtedy na kontraktowanie zawodników z ligi rosyjskiej oraz ukraińskiej.

TRANSFERY w GOL24


Więcej o TRANSFERACH - wypożyczenia, transfery definitywne, testy, wolni agenci, spekulacje


Polecamy