menu

Transfery. Duże pieniądze za Sebastiana Szymańskiego. Padła konkretna kwota

4 lipca 2022, 09:07 | DW

Transfery. Temat Sebastiana Szymańskiego wciąż grzeje kibicowską społeczność w Polsce. Zawodnik jest obecnie związany z Dynamem Moskwa, a w trakcie wojny Rosji z Ukrainą nie ustają naciski, by zmienił on klub. W programie Romana Kołtonia padła konkretna kwota za transfer. Czy znajdzie się chętny?


fot. Sylwia Dabrowa

Sebastian Szymański nie ukrywa, że zmieniłby otoczenie. Transfer miałby dojść do skutku już tego lata. Na razie pomocnik przebywa w Moskwie, gdzie przechodził badania przed przygotowaniami do nowej rundy w lidze rosyjskiej. Reprezentant Polski wciąż nie traci nadziei na transfer. Opowiedział się bowiem przeciwko wojnie z Ukrainą i w stolicy Rosji nie czuje się komfortowo.

Nowe fakty w sprawie transferu Szymańskiego podał Roman Kołtoń w swoim programie "Prawda Futbolu". O piłkarza mocno zabiega Hertha Berlin, choć wydawanie osądów jest przedwczesne.

- Znajomy dziennikarz poinformował mnie, że Szymański jest w drodze do Berlina. Posprawdzałem to, jest nadal w Moskwie. Jest bardzo drogim piłkarzem. Gdyby niemiecki klub miał mu płacić kontrakt, to byłby kontrakt 2,5 miliona euro rocznie, żeby były to zarobki, które ma aktualnie w Moskwie. Czteroletni kontrakt, to jest 10 milionów - wylicza Kołtoń.

Poza samą kwotą na kontrakcie swoje musi zarobić także Dynamo Moskwa. Przypomnijmy, że reprezentant Polski odchodził do Rosji w młodym wieku i podpisał umowę na długi czas. Wszystko to podnosi za niego cenę.

- Dynamo też chce konkretnej sumy odstępnego. Mówiło się o 12 milionach, teraz mówi się, że to jest dziewięć milionów za Sebastiana Szymańskiego. Do tego jego kontrakt plus prowizja menadżerska - 12 milionów na dzień dobry do zapłacenia w ciągu pierwszego roku - dodał Kołtoń.

Na korzyść ewentualnego przejścia Szymańskiego do Herthy Berlin jest fakt, że trenerem tego zespołu został Sandro Schwarz. To szkoleniowiec, który pracował już z Szymańskim w Moskwie. Schwarz nie ukrywał, że Polak to jego ulubiony zawodnik. Doceniając jego umiejętności może lobbować za pozyskaniem Szymańskiego.

TRANSFERY w GOL24


Więcej o TRANSFERACH - wypożyczenia, transfery definitywne, testy, wolni agenci, spekulacje


Polecamy