menu

Krzysztof Piątek w kropce. Co zrobi Fiorentina?

26 maja 2022, 20:40 | DW

Transfery. Wypożyczony do Fiorentiny Krzysztof Piątek ma przed sobą okres niepewności. Z jednej strony włoski klub chce go wykupić, ale z drugiej - Hertha Berlin oczekują dużej kwoty odstępnego. W jakim wariancie oba kluby się dogadają?


fot. Szymon Starnawski

Krzysztof Piątek w ostatnich 12 miesiącach przeżywa niewielki renesans formy. Po słabej jesieni w Hercie Berlin, w której polski napastnik strzelił tylko jednego gola, przyszedł czas na wypożyczenie do Fiorentiny. Włoska ziemia mu służy, bo w trakcie jednej rundy zdobył siedem bramek, mimo że wcale nie grał często w pierwszym składzie.

Problemem na drodze do pozostania w Serie A może być dość wysoka kwota odstępnego, którą Hertha życzy sobie za transfer.

- Fiorentina chce zatrzymać Krzysztofa Piątka. Trwają w tej sprawie rozmowy z Herthą Berlin. Problemem jest kwota - 15 mln euro, bo przypomnijmy, że taka klauzula została wpisana w wypożyczenie Piątka do Fiorentiny. Klub z Serie A chętni by "zbił" tę liczbę, a to, że berlińczycy utrzymali się w Bundeslidze, jest korzystne do tego - mówi Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki.pl.

Zdaniem dziennikarza niemiecki klub bardzo chętnie rozstałby się z Piątkiem, dlatego jest w stanie znacznie obniżyć swoje oczekiwania finansowe. - Myślę, że jeśli zejdą do 8-10 mln euro, to się dogadają - stwierdził Włodarczyk.

TRANSFERY w GOL24


Więcej o TRANSFERACH - wypożyczenia, transfery definitywne, testy, wolni agenci, spekulacje


Polecamy