menu

Niemiecki piłkarz otrzymał polski paszport. Chce grać dla naszej reprezentacji

25 października 2019, 14:02 | krk

Sonny Kittel długo starał się o polskie obywatelstwo, ale w końcu osiągnął swój cel. 26-latek deklaruje, że chętnie stawi się na zgrupowaniu reprezentacji Polski, o ile otrzyma powołanie. Kittel to jeden z kluczowych piłkarzy Hamburgera SV, lidera 2. Bundesligi.

Sonny Kittel odebrał polski paszport
Sonny Kittel odebrał polski paszport
fot. East News

Sonny Kittel na świat przyszedł w niemieckim Giessen, ale jego rodzice pochodzą ze Śląska. W latach 80-tych zdecydowali się na emigrację za naszą zachodnią granicę. Piłkarz od dawna starał się o polskie obywatelstwo i w końcu odebrał paszport.

26-latek występuje na pozycji ofensywnego pomocnika i od lipca broni barw drugoligowego Hamburgera SV. W trwającym sezonie radzi sobie całkiem nieźle. Pięć razy trafił do siatki rywali, popisał się też dwiema asystami. Jego HSV celuje w powrót do elity i obecnie otwiera ligową tabelę.

Kittel na poziomie 2. Bundesligi wyróżnia się nie pierwszy sezon. W rozgrywkach 2017/18 zdobył dla Ingolstadt 10 bramek i zanotował 15 asyst. 26-latek grał już na poziomie Bundesligi będąc zawodnikiem Eintrachtu Frankfurt i Ingolstadt.

- Przed mistrzostwami świata w Rosji kontaktowałem się przez mojego agenta z asystentem trenera reprezentacji Polski. Oni obserwowali mnie, gdy grałem w Ingolstadt i byłem w dobrej formie. Osobiście jednak z polską stroną nie miałem styczności - przyznał Kittel w rozmowie z "Hamburger Abendblatt".

Jak podaje portal sport.pl Kittel w ubiegłym roku znalazł się pod lupą sztabu polskiej reprezentacji. Jerzy Brzęczek nie był jednak zainteresowany tym zawodnikiem.

[xlink]686dd1dc-556c-b2c4-79c9-d587f480a54e,d7aa0b28-d0fb-4247-7296-d182229ddafb[/xlink]