menu

Były trener Lechii Gdańsk, Thomas von Heesen, znalazł nową pracę

13 marca 2018, 13:30 | ŁŻ

Thomas von Heesen, który miał okazję pracować w roli trenera gdańskiej Lechii, znalazł nowe zajęcie. W najbliższym czasie związany będzie ze swoim byłym klubem, Hamburgerem SV.


fot. Fot. Karolina Misztal

Nie będzie on jednak szkoleniowcem tej drużyny, a doradcą zarządu klubu do spraw sportowych. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie ekipy z Hamburga, ma on "zapewnić sprawne funkcjonowanie klubu, przejąć część obowiązków po zwolnionym niedawno dyrektorze sportowym", a także będzie wspierał sztab szkoleniowy drużyny.

W Hamburgu von Heesen to dobrze znana postać. W latach 1980 - 1994 Niemiec występował w barwach miejscowego klubu. Zagrał w nim w sumie w aż 368 meczach, strzelając 99 bramek.

Przypomnijmy, że we wrześniu 2015 roku von Heesen przejął stery trenerskie w Lechii, po tym, jak zwolniony został wcześniej Jerzy Brzęczek. Niestety, pod jego wodzą biało-zieloni nie prezentowali się dobrze. Już w grudniu rozwiązano z nim zatem umowę.

Von Heesen drużynę Lechii prowadził w 12 spotkaniach. W 11 meczach ekstraklasy jego zespół wygrał trzy pojedynki, dwa zremisował, a w sześciu poniósł porażkę.

Top Sportowy24: Zobacz hity internetu