menu

Grzegorz Krychowiak zagra w jednej drużynie z... kryminalistą

18 sierpnia 2022, 12:12 | red

Do zespołu Al-Szabab dołączył Santi Mina. Napastnik zaakceptował warunki oferowane przez zespół trenowany przez Vicente Moreno, przeszedł na wypożyczenie z Celty Vigo i został klubowym kolegą Grzegorza Krychowiaka. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że zawodnik dostał cztery lata więzienia za atak na tle seksualnym i wyleciał z hukiem z Celty.


fot. Sylwia Dabrowa

Celta Vigo i Al Szabab wyraziły już zgodę, aby Santi Mina w przyszłym sezonie trafił na wypożyczenie do arabskiej drużyny. Po okresie przemyśleń napastnik zaakceptował warunki oferowane przez zespół trenowany przez Vicente Moreno. Mina oczekuje na rozpatrzenie jego wizy, aby mógł wyjechać do kraju Saudów. Zawodnik czeka również na to, aby Celta wypłaciła mu należne kwoty po zawieszeniu go w zatrudnieniu, gdy ten usłyszał wyrok w sprawie ataku na tle seksualnym i został skazany w pierwszej instancji na cztery lata więzienia.

- Grzegorz Krychowiak ma nowego kolegę, z którym będzie mógł pogadać po hiszpańsku. To Santi Mina, który przed momentem dostał cztery lata więzienia za atak na tle seksualnym i wyleciał z hukiem z Celty - napisał na Twitterze Tomasz Ćwiąkała z Canal+ Sport.

[twitter]https://twitter.com/cwiakala/status/1560154532558012416[/twitter]

Jeśli odejście Santi Miny dojdzie do skutku, Celta otrzyma oddech w swoim limicie płac, który jest już napięty do granic. Wtedy klub będzie miał wolną drogę do wzmocnienia składu kolejnym napastnikiem, co jest w tej chwili głównym priorytetem. Coudet ma tylko Iago Aspasa i Goncalo Paciencię, a gra systemem z dwójką napastników.

Wraz z odejściem Miny, klub uwolni kwotę znacznie przekraczającą 2 miliony euro brutto, którą będą mogli przeznaczyć na czekające ich wzmocnienia.

Na tę pozycję klub rozważał kilka opcji, w tym ewentualny powrót Maxi Gómeza, który ma na stole ofertę z tureckiego Fenerbahçe. Propozycja satysfakcjonuje Valencię, która za jego transfer miałaby otrzymać około 12 milionów euro.

TRANSFERY w GOL24


Więcej o TRANSFERACH - wypożyczenia, transfery definitywne, testy, wolni agenci, spekulacje