menu

Polacy za granicą. Grzegorz Krychowiak wyleciał z czerwoną kartką. Jego zespół zremisował w sparingu z trzecioligowcem

7 sierpnia 2022, 19:08 | Piotr Rzepecki

Polacy za granicą. Al Shabab, nowy klub 80-krotnego reprezentanta Polski obecnie przebywa na zgrupowaniu w Hiszpanii, gdzie rozegrał sparingi z Las Palmas, Realem Saragossą i trzecioligowcem Algeciras FC. To właśnie przeciwko tej ostatniej drużynie Grzegorz Krychowiak obejrzał czerwoną kartkę.


fot. Sylwia Dabrowa

O co mogło pójść?
Ostatni kwadrans gry i prowadzenie III-ligowca 2:0. Krychowiak fauluje rywala i po interwencji sędziego pomocnik powiedział coś do arbitra, a ten natychmiast pokazał byłem piłkarzowi Krasnodara czerwoną kartkę. Nagranie nie pokazuje wyraźnie o co chodziło, ale na pierwszy rzut oka wygląda na to reakcję Krychowiaka po gwizdku i odmachnięcie w kierunku arbitra.

Sytuacja widoczna w minucie 1:28:00


Po zejściu Polaka jego drużyna zdołała wyrównać stan meczu. Najpierw w 81. minucie bramkę kontaktową strzelił Ever Banega, kapitan zespołu i były klubowy kolega Krychowiaka z Sevilii. Później w doliczonym czasie gry Argentyńczyk wykorzystał rzut karny.

Michniewicz zadaje pytanie
Kilka dni temu w mediach pojawiła się wypowiedź selekcjonera Biało-Czerwonych, Czesława Michniewicza, który wyraził się jasno, że przed Krychowiakiem mało oficjalnych spotkań do rozegrania przed zbliżającym się mundialem.

- Jego liga startuje 25 sierpnia. Do mistrzostw świata zagra maksymalnie osiem meczów. Skończy sezon 17 października, a my dopiero za miesiąc – 22 listopada gramy z Meksykiem. Nie wiem, co on będzie robił przez ten miesiąc i w jakiej dyspozycji będzie – wzbudził swoje wątpliwości Michniewicz.

POLACY ZA GRANICĄ w GOL24


Więcej o POLAKACH ZA GRANICĄ


Polecamy