Grała RS Active 4. Liga świętokrzyska. Wysokie zwycięstwa Moravii Anna-Bud Morawica i Łysicy Bodzentyn. Zobacz wyniki, relacje i tabelę

14 kwietnia, 19:49 | Damian Wiśniewski, Jaromir Kruk

W weekend 13-14 kwietnia rozegrana został 23. kolejka rozgrywek świętokrzyskiej RS Active 4. Ligi. Wysokie zwycięstwa Moravii Anna-Bud Morawica i Łysicy Bodzentyn, która ma komplet sześciu wygranych w tym roku. Zobacz wyniki, relacje, tabelę.

Łysica Bodzentyn nie dała szans Stali Kunów

1 / 6

Grała RS Active 4. Liga świętokrzyska

Sobota

Alit Ożarów - Granat Skarżysko-Kamienna 4:0 (2:0)
Bramki:
Jakub Mażysz 11, 57, Filip Stępień 26, Kamil Bełczowski 35
Alit: Rękas, Jasiński, Kamiński, Bełczowski, Stępień (74. Skrok), Wójcik, Persona, Wódz (63. Falkiewicz), Mażysz, Wódz.

Wierna Małogoszcz - Korona II Kielce 1:1 (1:0)
Bramki:
Mateusz Rejowski 11 - Adam Zawierucha 66.
Wierna: Spurek - Kuzincow, Wroński, Molęda, Stojko, Rejowki (90+4. Porzuczek), Sornat (86. Ginter), Malinowski, Bała (80. Łata), Soboń, Klapa.

Niedziela

Łysica Bodzentyn - Stal Kunów 9:0 (5:0)
Bramki:
Danił Pryjmaczenko 15, 67, Szymon Czerwiak 25, Nhlanhla Sbusiso Nxumalo 36, Dominik Chrzanowski 43 z rzutu karnego, Michał Mijisa 52, Filip Skowron 87, Jan Janik 89.
Łysica: Paluch - Moskwa, Sadłos, Czerwiak, Chrzanowski, Sbusiso (60. Haba), Hajduk (60. Ugrekhelidze), Terianyk (75. Kytaiev), Mikosa (60. Skowron), Garbacz, Pryimaczenko (75. Janik).

[polecane]26219119, 26219083[/polecane]

Trwa świetna seria Łysicy Bodzentyn! Zespół z powiatu kieleckiego wygrał wszystkie sześć spotkań w tym roku, zdobył 18 punktów, strzelił 25 goli i stracił siedem. Druga w tym roku jest Korona II Kielce, która zdobyła 16 punktów mimo tego, że zagrała siedem spotkań (jedno zaległe, z Neptunem Końskie).

- Wynik cieszy, gra nie do końca, bo było dużo niedokładności, które nie powinny nam się zdarzyć - powiedział po spotkaniu Jacek Pawlik, trener Łysicy.

Moravia Anna-Bud Morawica - Wisła Sandomierz 9:0 (5:0)
Bramki:
Jakub Rybus 3 z rzutu karnego, 13, 18, Ernest Jopkiewicz 34, Mateusz Zawadzki 37, Łukasz Zawadzki 61, Michał Rybus 80, Oliwer Łączkowski 82, Karol Gilewski 89.
Moravia: J. Borusiński – Wasilewski, Zgrzebnicki (31, Szczepanek), Mateusz Zawadzki, Ashour (62. Łączkowski) - Jopkiewicz, J. Rabiej (62. Gilewski) – Ł. Zawadzki (69. Purski), Michał Zawadzki, M. Toboła – Jakub Rybus (62. Michał Rybus).

Moravia nadspodziewanie łatwo rozprawiła się z Wisłą, a już po pierwszych 18 minutach hat-tricka skompletował Jakub Rybus. Czwartego, pięknego gola strzelił Ernest Jopkiewicz, który zaskoczył golkipera po jego błędzie. Potem głową trafił Mateusz Zawadzki i do przerwy gospodarze prowadzili 5:0. Po zmianie stron Wisłę dobili Michał Rybus, Oliwier Łączkowski i Karol Gilewski.

– Wyszedł nam fajny mecz – powiedział Maciej Śmiech, trener Moravii. – Nie mieliśmy nic do powiedzenia, u nas brakowało nawet waleczności, a rywal ma naprawdę silną kadrę – dodał Tomasz Dymanowski, szkoleniowiec Wisły.

GKS Rudki - Olimpia Pogoń Staszów 2:1 (1:1)
Bramki:
Piotr Jedlikowski 13, Mychajło Łyczak 75 - Adrian Chrząszcz 10 z rzutu karnego.

Orlęta Kielce - Arka Pawłów 2:4 (1:1)
Bramki:
Kacper Śliwa 37, Tomasz Gaj 76 z rzutu karnego - David Pabon 35, Dominik Kowalski 52, Kacper Rak 58, Mirosław Kalista 62

David Pabon, Kolumbijczyk, strzelił pięknego gola dla Arki. Popisał się fantastycznym strzałem z rzutu wolnego z około 20 metrów od bramki rywala.

Spartakus Daleszyce – Hetman Włoszczowa 4:0 (3:0)
Bramki:
Seweryn Sala 5, Grzegorz Kowalczyk 33, Irakli Meskhia 37, Kryspin Kutera 74.
Spartakus: Olekhnovycz – Faye, Cholewiński, Meskhia, F. Ptak – Ł. Górski, Kaleta (61. Kutera), Mokrosnop (74. Capar) – G. Kowalczyk (74. Sitarz), Sala (77. R. Kowalski), Chudecki (61. Wołowiec).

Jednostronne widowisko. Spartakus ruszył od początku i w 5 minucie cieszył się z trafienia Seweryna Sali, który pięknie się obrócił i oddał precyzyjny strzał. Na 2:0 podwyższył Grzegorz Kowalczyk, asystował Adam Chudecki, na 3:0 spokojem wykazał się Irakli Meskhia. W drugiej odsłonie Kryspin Kutera wygrał pojedynek biegowy z rywalem i pokonał bramkarza Hetmana, który w rundzie rewanżowej przegrał wszystkie 6 spotkań.

Klimontowianka Klimontów - Neptun Końskie 1:0 (1:0)
Bramki:
Andrzej Szakalec 44.
Klimontowianka: Pietrasik - Turek, Sajenko, Misiura, Konecki - Pawlik (75. Jas), Skrzypek, Lenard (46. Kaczmarczyk), Kosiuk (60. Wojtachnio) - Szakalec (82. Milek Maciej), Chmiel (90. Pająk)

Skromna wygrana Klimontowianki w meczu dwóch drużyn walczących o zajecie miejsca na ligowym podium po zakończeniu sezonu. Drużyna z powiatu sandomierskiego zachowała trzecią lokatę w ligowej klasyfikacji, ale zrównała się punktami z wiceliderem, AKS 1947 Busko-Zdrój.

- Cieszy wygrana chodź trzeba powiedzieć, że zespół z Końskich pokazał się z bardzo dobrej strony. Pierwsza połowa to lekka przewaga gości. W drugiej to my lepiej wyglądaliśmy i udało się Nam zebrać pełną pulę. Do drużyny wraca po rocznej przerwie spowodowanej sprawami osobistymi Maciej Miłek - powiedział Mateusz Miłek, kierownik drużyny w Klimomtowiance.

AKS 1947 Busko-Zdrój - GKS Zio-Max Nowiny 2:2 (0:0)
Bramki:
Maciej Żądło 80, 90+3 - Bartosz Papka 85, Radosław Szmalec 90+4.

- Z przebiegu całego meczu remis był jak najbardziej sprawiedliwy, obie drużyny stworzyły sobie po kilka okazji. Myśleliśmy, że uda nam się wygrać po golu z doliczonego czasu gry, ale Nowiny też odpowiedziały bramką - powiedział nam po spotkaniu trener AKS 1947, Marcin Kołodziejczyk.

- Spotkały się dwie dobre drużyny z wieloma indywidualnościami. Mieliśmy delikatną, optyczną przewagę, ale musieliśmy bardzo mocno uważać na kontry rywala, który jest mocny w tym elemencie. Dwa razy goniliśmy wynik, więc fajnie że wywozimy punkt, bo na niego zasłużyliśmy naszą niezłą dyspozycją - powiedział z kolei Przemysław Cichoń, trener zespołu z Nowin.