menu

Górnik Zabrze przed wiosną: Zmiany tylko na stadionie, powstanie czwarta trybuna

25 stycznia, 10:57 | Krzysztof Kowalski

Po zakończeniu rundy jesiennej ekstraklasy w Górniku nie doszło do transferów. Ogłoszony został za to przetarg na wyburzenie starej trybuny wraz z dawnym budynkiem administracyjnym zabrzańskiego stadionu. Stanowiska telewizyjne już nawet przeniesiono.


fot. Karina Trojok

Górnik Zabrze: rozegrali aż siedem sparingów


Kibice mogą obserwować mecze swoich ulubieńców z trzech trybun. Czwarta, wyłączona od lat z użytkowania, zostanie zburzona i zastąpiona z czasem nowoczesną częścią widowni, która będzie współgrać z resztą obiektu.

Drużyna trenera Bartoscha Gaula po ostatnim ubiegłorocznym meczu ligowym trenowała wspólnie jeszcze przez trzy tygodnie i rozegrała wtedy trzy mecze kontrolne. Górnik pokonał pierwszoligowe Odrę Opole 4:1 i Podbeskidzie Bielsko–Biała 1:0 oraz ekstraklasową Miedź Legnica 3:1.

Po świąteczno-noworocznych urlopach zabrzanie polecieli w styczniu najpierw do Niemiec, gdzie w sparingu na dużym boisku pokonali trzecioligowy Rot-Weiss Essen 3:1, a później zajęli trzecie miejsce w turnieju halowym w Gummersbach. Następnie udali się na zgrupowanie do tureckiego Belek.

- Mieliśmy tam dobre warunki, dzięki którym mogliśmy intensywnie i dobrze popracować. Począwszy od odpraw i zagadnień taktycznych, aż do akcentów siłowych. To był dobry okres. Trochę szkoda, że podczas zgrupowania pojawiło się kilka infekcji i chorób, ale nie ma co nad takimi rzeczami się rozwodzić, a trzeba je rozwiązywać. Myślę, że chłopaki pokazali się z dobrej strony, także nasza młodzież. Teraz możemy dalej pracować i brać pod uwagę tych młodych zawodników - ocenił szkoleniowiec.

W Turcji zabrzanie rozegrali trzy sparingi. Zremisowali z zespołem japońskiej elity Sanfrecce Hiroszima 1:1, pokonali czwartoligową niemiecką Alemannię Akwizgran 2:1 i przegrali z wicemistrzem Bułgarii - CSKA Sofia 2:3.

[polecany]24326139[/polecany]

Górnik Zabrze: Podolski po raz trzeci ojcem


W tych ostatnich dwóch spotkaniach nie zagrał doświadczony napastnik Lukas Podolski, który wcześniej opuścił zgrupowanie i po raz trzeci został ojcem.

Wyświetl ten post na Instagramie Post udostępniony przez Lukas Podolski (@lukaspodolski)

- Po meczach kontrolnych trudno ocenić siłę zespołu. W sparingach było jednak widać, że elementy których oczekujemy i które realizujemy na treningach zespół chce wprowadzać na boisku. To duża wartość. Zawodnicy bardzo się starają, że wiele rzeczy poprawić - dodał Gaul.

W Belek był z zespołem wracający do formy po poważnej kontuzji obrońca Rafał Janicki. W sparingach jeszcze nie wystąpił, ale już trenował z kolegami.

Górnik zajmuje w tabeli 12. miejsce z dorobkiem 20 punktów. W pierwszym meczu rundy rewanżowej zagra w poniedziałek na wyjeździe z Cracovią. (PAP)

[polecany]24352325[/polecany]


Polecamy