menu

Górnik Zabrze planuje dwa transfery. Jeden z Legii Warszawa

3 maja 2022, 20:34 | DW

Jak informuje Łukasz Olkowicz z „Przeglądu Sportowego”, blisko przejścia do Górnika Zabrze jest dwóch piłkarzy. To obrońca Paweł Olkowski, który grał już dla zabrzan, oraz napastnik Szymon Włodarczyk.


fot. Szymon Starnawski

Paweł Olkowski to były zawodnik Górnika Zabrze, któremu występ w reprezentacji Polski i dobre występy w Ekstraklasie pozwoliły na transfer za granicę. Doświadczony już obrońca grał dla zabrzan w latach 2011-2014. Potencjał w nim widział Adam Nawałka na początku swojej pracy i w swoim debiucie wystawił Olkowskiego na prawej obronie. Po 2014 roku zawodnik grał w FC Koeln, a ostatnio jest związany z Gaziantep FK. Z tureckim klubem kończy mu się kontrakt, a jego przyszłość jest niejasna.

Szymon Włodarczyk z kolei to napastnik Legii, który ma większą szansę na pójście drogą Ariela Mosóra, a nie Michała Karbownika. Młody piłkarz nie ma szans na regularną grę i chętnie wybierze zespół z mniejszą konkurencją, a także większym potencjałem na promowanie zawodników poniżej pewnego wieku. 19-latek może zyskać na tym tak, jak Ariel Mosór, który po przejściu do Piasta Gliwice bardzo, się rozwinął. Na razie Włodarczyk ma tylko 240 minut w kończącym się już sezonie.

TRANSFERY w GOL24


Więcej o TRANSFERACH - wypożyczenia, transfery definitywne, testy, wolni agenci, spekulacje