Górnik rządzi na Śląsku. Ruch poległ w Wielkich Derbach przy Roosevelta

28 kwietnia 2013, 18:53 | msz

Górnik Zabrze pokonał Ruch Chorzów 2:0 w Wielkich Derbach Śląska. Bramki na wagę prestiżowego zwycięstwa zdobyli dla zabrzan Bartosz Kopacz i Ireneusz Jeleń.

Górnik Zabrze - Ruch Chorzów
1 / 4

Dla gospodarzy niedzielny mecz miał być okazją do przełamania kiepskiej serii w lidze. Zespół trenera Adama Nawałki przegrał bowiem trzy spotkania z rzędu. Plan został wykonany w prestiżowym meczu z lokalnym rywalem.

Zabrzanie od pierwszego gwizdka sędziego ostro ruszyli do przodu. Początkowo efektami ich akcji były tylko rzuty rożne. Ale po czwartym gospodarze objęli prowadzenie. Dośrodkowanie Aleksandra Kwieka zamienił na swojego pierwszego gola w ekstraklasie niespełna 21-letni obrońca Bartosz Kopacz.

Potem blisko podwyższenia wyniku był Ireneusz Jeleń, tym razem Krzysztof Kamiński jego uderzenie z bliska obronił. Chorzowianie najlepszą okazję mieli po nonszalanckim wybiciu piłki przez bramkarza Górnika. Przejął ją Marek Zieńczuk, jednak zawstydzająco spudłował.

Trener Zieliński zmienił jeszcze przed przerwą lewego obrońcę Marcina Kikuta, mającego duże problemy z powstrzymaniem akcji zabrzan tą stroną boiska.

Goście w szatni musieli odbyć "męskie" rozmowy ze swoim szkoleniowcem, bowiem drugą połowę zaczęli z dużym animuszem. Wypracowali kilka sytuacji, którym brakowało skutecznego finału. Dużą szansę na wyrównanie miał Mindaugas Panka. Będąc sam na sam z Łukaszem Skorupskim zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i zmarnował okazję.

Zabrzanie wyszli z opresji i w 67. minucie mogło być 2:0, gdyby Jeleń precyzyjniej uderzył w polu karnym Ruchu. Napastnik Górnika poprawił się siedem minut przed końcem spotkania, nie dając szans Kamińskiemu w pojedynku "jeden na jeden".

Końcowy atak "Niebieskich" był nieskuteczny. Wielkie Derby Śląska wygrał Górnik.

Czytaj piłkarskie newsy w każdej chwili w aplikacji Ekstraklasa.net na iPhone'a lub Androida.