Stal Stalowa Wola - Górnik Łęczna 1:3. Hat-trick Pisarczuka

9 lutego 2019, 15:21 | KK

Już za trzy tygodnie piłkarze drugoligowego Górnika Łęczna powrócą do rywalizacji o punkty. W jednym z ostatnich sparingów w ramach okresu przygotowawczego do rundy wiosennej, podopieczni trenera Franciszka Smudy pokonali na wyjeździe Stal Stalowa Wola 3:1.

Robert Pisarczuk (na zdjęciu) broni barw Górnika od lipca 2017 roku

Wszystkie gole dla zielono-czarnych zdobył w tym spotkaniu Robert Pisarczuk. Na skompletowanie hat-tricka 25-letni zawodnik potrzebował zaledwie dwunastu minut meczu. Jak się okazało, tylko w pierwszym kwadransie rywalizacji piłka wpadała do siatki. W kolejnych fragmentach zawodów na boisku dominowała walka i nie wydarzyło się nic godnego odnotowania.

W składzie Górnika wystąpiło kilku graczy testowanych, a także zawodnicy, którzy podpisali z klubem kontrakty w tym tygodniu. W obronie zagrał 20-letni obrońca wypożyczony do końca roku z Jagiellonii Białystok, Marcin Pigiel, a w pomocy zaprezentował się o rok młodszy pomocnik Kacper Jodłowski. W najbliższym czasie należy spodziewać się następnych transferów do ekipy z Grodu Dzika. Sztab szkoleniowy i działacze nadal rozglądają się za bramkarzem, środkowym obrońcą oraz napastnikiem.

Starcie w Stalowej Woli było dla łęcznian siódmą grą kontrolną obecnej zimy. "Górnicy" zanotowali do tej pory cztery zwycięstwa, dwa remisy i porażkę. Kolejny sparing czeka drużynę trenera Smudy już 13 lutego, a rywalem zielono-czarnych będzie trzecioligowa Wisła Puławy.

Stal Stalowa Wola - Górnik Łęczna 1:3 (1:3)
Bramki: Trąbka 5 – Pisarczuk 3, 9, 12

Górnik: (I połowa): Rojek - Pigiel, testowany, testowany, Kukułowicz, Tymosiak, Łuszkiewicz, testowany, Pisarczuk, Sasin, Stasiak (30 Wójcik). (II połowa): testowany - Pajnowski, Midzierski, Rogala, testowany, Łuszkiewicz (60 Dzięgielewski), Jodłowski, testowany, Pisarczuk (65 Cielebąk), Sasin, Wójcik. Trener: Franciszek Smuda