menu

Gigantyczny Trener Polska Press 2023. Poznaliśmy nominowanych!

20 września, 20:07 | Łukasz Konstanty

Po Gali Gigantów Roku (grudzień), Gigantów Biznesu (marzec) oraz Gigantów Kultury (czerwiec) przed nami - już w sobotę, 23 września - Gala Giganci Sportu 2023. To wyjątkowe wydarzenie, na którym docenimy i nagrodzimy sportowców oraz instytucje zaangażowane w rozwój polskiego sportu. Nagrody i wyróżnienia, przyznawane w ośmiu różnych kategoriach, podkreślają znaczenie inicjatyw, osiągnięć i działań, które przyczyniają się do rozwoju sportu w Polsce. Jedną z nich jest kategoria Gigant Roku, w której nagrodzony zostanie najlepszy polski sportowiec 2023 roku.


fot.

Na boisku, korcie, bieżni czy parkiecie rywalizują sportowcy, nieoceniona jest jednak rola trenera, który robi wszystko, by zawodnicy, którymi się opiekuje, podnosili umiejętności, eliminowali błędy i stawali się z każdym dniem coraz lepsi. To także trener przygotowuje taktykę i rozpracowuje, wraz ze swoimi pomocnikami przeciwników - wszystko po to, by sportowcy wiedzieli o nich jak najwięcej i by nic ich nie zaskoczyło podczas rywalizacji. Doceniając sukces sportowy nie można więc pominąć tych, którzy dołożyli ważną cegiełkę w jego osiągnięciu.

Nominowani w kategorii Gigantyczny Trener:

Tomasz Wiktorowski (tenis) – trener Igi Swiątek

Od grudnia 2021 roku jest trenerem czterokrotnej wielkoszlemowej mistrzyni Igi Świątek. 42-latek stoi za sukcesami polskiej tenisistki. W 2022 roku Iga Świątek wygrała osiem turniejów WTA, w tym dwa wielkoszlemowe. Od 4 kwietnia ubiegłego roku, przez 75 tygodni była nieprzerwanie liderką światowego rankingu WTA.

Marcin Włodarski – trener reprezentacji Polski U-17, która wywalczyła medal na Euro i awans na MŚ.

Na mistrzostwach Europy polscy piłkarze rozegrali pięć meczów, w których zdobyli szesnaście bramek. Tak ofensywna gra, nieoglądana w naszych reprezentantach od dekad, przyczyniła się do półfinału z późniejszymi triumfatorami Niemcami. Na Węgrzech Biało-Czerwoni zajęli trzecie miejsce wraz z Hiszpanami. Dobry występ zaprocentował awansem do mistrzostw świata.

Piotr Renkiel

Pod jego wodzą koszykarze 3x3 wywalczyli brąz Igrzysk Europejskich oraz ćwierćfinał mistrzostw świata. Prowadzi drużynę od 2019 roku. Oprócz medalu IE, wcześniej doprowadził zespół do m.in. historycznego brązowego medalu mistrzostw świata.