menu

Gigantyczna Arena Polska Press 2023. Poznaliśmy nominacje!

20 września, 22:08 | Łukasz Konstanty

Po Gali Gigantów Roku (grudzień), Gigantów Biznesu (marzec) oraz Gigantów Kultury (czerwiec) przed nami - już w sobotę, 23 września - Gala Giganci Sportu 2023. To wyjątkowe wydarzenie, na którym docenimy i nagrodzimy sportowców oraz instytucje zaangażowane w rozwój polskiego sportu. Nagrody i wyróżnienia, przyznawane w ośmiu różnych kategoriach, podkreślają znaczenie inicjatyw, osiągnięć i działań, które przyczyniają się do rozwoju sportu w Polsce. Jedną z nich jest kategoria Gigant Roku, w której nagrodzony zostanie najlepszy polski sportowiec 2023 roku.


fot.

Na każdej z nominowanych aren odbywały się w bieżącym roku niezwykle istotne wydarzenia sportowe. To właśnie w tych miejscach kibice zgromadzeni na trybunach śledzili z zapartym tchem, jak o zwycięstwa walczą siatkarze, jak znakomicie poczynają sobie polscy lekkoatleci czy też jak zażarcie o wysoką lokatę toczy bój Bartosz Zmarzlik (obrońca tytułu mistrza świata na żużlu). A które miejsce zasłużyło sobie najbardziej na wyróżnienie w 2023 roku?

Nominacje w kategorii Gigantyczna Arena

Ergo Arena w Gdańsku

Wielofunkcyjna hala widowiskowo-sportowa o pojemności około 15 tys. widzów Została otwarta w 2010 roku. W tym roku gościła najlepsze drużyny Ligi Narodów mężczyzn. Była przyjazna i okazała się niezwykle szczęśliwa dla Biało-Czerwonych.

PGE (Stadion) Narodowy w Warszawie za organizację SGP w Warszawie

Wielofunkcyjny obiekt o charakterze rozrywkowo-sportowym. Dom piłkarskiej reprezentacji Polski. Od 2015 roku w stolicy walczą także najlepsi żużlowcy o punkty do klasyfikacji generalnej indywidualnych mistrzostw świata. W 2023 odbyła się – zorganizowana perfekcyjnie - siódma edycja Speedway Grand Prix.

Stadion Śląski

Od 2020 roku funkcjonuje jako stadion lekkoatletyczny. W tym roku obiekt był areną zmagań podczas Igrzysk Europejskich. W dniach 20-25 czerwca najlepsi lekkoatleci Starego Kontynentu walczyli tu nie tylko o medale tej imprezy, ale również o punkty w drużynowych mistrzostwach Europy. 16 lipca na Śląskim odbył się coroczny Memoriał Kamili Skolimowskiej, który po raz drugi miał status mityngu zaliczanego do Diamentowej Ligi.