menu

Giganci bez ograniczeń Polska Press 2023. Poznaliśmy nominowanych!

20 września 2023, 22:14 | Łukasz Konstanty

Po Gali Gigantów Roku (grudzień), Gigantów Biznesu (marzec) oraz Gigantów Kultury (czerwiec) przed nami - już w sobotę, 23 września - Gala Giganci Sportu 2023. To wyjątkowe wydarzenie, na którym docenimy i nagrodzimy sportowców oraz instytucje zaangażowane w rozwój polskiego sportu. Nagrody i wyróżnienia, przyznawane w ośmiu różnych kategoriach, podkreślają znaczenie inicjatyw, osiągnięć i działań, które przyczyniają się do rozwoju sportu w Polsce. Jedną z nich jest kategoria Gigant Roku, w której nagrodzony zostanie najlepszy polski sportowiec 2023 roku.


fot.

fot.
1 / 2

Oto nominowani w kategorii Giganci bez ograniczeń

Maciej Lepiato (skok wzwyż) – mistrz świata

Na tegorocznych paralekkoatletycznych mistrzostwach świata Maciej Lepiato zdobył piąty złoty medal w piątym występie w karierze. W Paryżu dwukrotny mistrz paraolimpijski w skoku wzwyż podzielił się tytułem z Brytyjczykiem.

Róża Kozakowska (rzut maczugą) – mistrzyni świata

Na tegorocznych paralekkoatletycznych mistrzostwach świata w Paryżu Róża Kozakowska zdobyła złoty medal oraz ustanowiła nowy rekord światowej imprezy w rzucie maczugą – 27,29 m. Mistrzyni olimpijska i rekordzistka świata z Tokio równie dobrze spisuje się w pchnięciu kulą. W tej konkurencji sięgnęła po srebro IO.

Renata Śliwińska (pchnięcie kulą) – mistrzyni świata

Paralekkoatletyczna mistrzyni świata w pchnięciu kulą. W Paryżu wynikiem 9,21 m pobiła rekord świata i po raz pierwszy została złotą medalistką. W 2021 roku zdobyła najcenniejszy kruszec na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio.