menu

Transfery. Krzysztof Piątek może zmienić klub. Jest zainteresowanie z Turcji

7 lipca 2022, 10:00 | DW

Transfery. Krzysztof Piątek może zmienić niebawem klub. Opuści jednak ligi TOP 5 i obierze nieco bardziej egzotyczny kierunek. Jego agenci przeprowadzili już pierwsze rozmowy w sprawie transferu do Turcji.


fot. Sylwia Dabrowa

Krzysztof Piątek został wystawiony przez Herthę Berlin na sprzedaż. Polak nie sprawdził się w Niemczech, miał także kiepską wiosnę w zespole Fiorentiny na wypożyczeniu. Niemiecki klub nie może sobie pozwolić na kolejny sezon z Piątkiem w kadrze. Napastnik jest dobrze opłacany, a nie wnosi wiele do gry. Na szczęście dla samego zainteresowanego, jest szansa na transfer.

Władze Herthy utrzymanie Krzysztofa Piątka kosztuje 4,5 mln euro rocznie. Zawodnik jest na ten moment najlepiej opłacanym zawodnikiem w Hercie, a także w dolnej połowie tabeli Bundesligi. Nic dziwnego, że w poszukiwaniu oszczędności pojawiła się oferta sprzedaży naszego napastnika.

Według serwisu "Fanatik.com" polski zawodnik obierze niebawem Turcję za swój następny cel podróży. Zainteresowanie wykazuje 19-krotny mistrz tego kraju, Fenerbahce Stambuł. W poprzednim sezonie zespół ten zajął drugie miejsce i zagra w eliminacjach do Ligi Mistrzów.

27-latek nie jest jedynym piłkarzem na liście życzeń Turków. Do ekipy ze Stambułu może również dołączyć Andrea Belotti i Alexander Sorloth. Transfer powinien dojść do skutku jeszcze w tym miesiącu.

TRANSFERY w GOL24


Więcej o TRANSFERACH - wypożyczenia, transfery definitywne, testy, wolni agenci, spekulacje