menu

Transfery. Aleksander Buksa pójdzie śladem Piątka. Zostanie piłkarzem Genoi

5 czerwca 2021, 11:12 | KK

Transfery. 18-letni Aleksander Buksa zostanie piłkarzem Genoa CFC - poinformował włoski dziennikarz Gianluca Di Marzio. Na konto Wisły Kraków wpłynie wyłącznie ekwiwalent za wyszkolenie.


fot. (krzyk)

Aleksander Buksa po ukończeniu 18 lat odmówił przedłużenia wygasającego 30 czerwca kontraktu z Wisłą. To sprawiło, że z Białą Gwiazdą żegnał się występami w Centralnej Lidze Juniorów. Kolejnym przystankiem w jego karierze będą Włochy.

Gianluca Di Marzio poinformował, że wychowanek Wisły dotarł już do Genui, gdzie przeszedł testy medyczne. Klub z Ligurii w najbliższych dniach ma potwierdzić transfer. Buksa nie od razu będzie występował w Genoi. Wcześniej ma zostać wypożyczony do niższej ligi.

Piłkarzami Genoi są już Filip Jagiełło (w minionym sezonie grał na wypożyczeniu w Brescii) oraz Paweł Jaroszyński (wraca z wypożyczenia do Pescary). Buksa podąża śladami Krzysztofa Piątka, który właśnie w Genui stał się gwiazdą Serie A, co zaowocowało transferem do Milanu.

[unicode_pictographs]%F0%9F%87%B5[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%87%B1[/unicode_pictographs]Aleksander Buksa będzie nowym piłkarzem Genoi![unicode_pictographs]%F0%9F%87%AE[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%87%B9[/unicode_pictographs]Więcej szczegółów tu, wersja polska na samym dole[unicode_pictographs]%F0%9F%91%87[/unicode_pictographs]https://t.co/RMf3NkJhcv— Gianluca Di Marzio (@DiMarzio) June 4, 2021

18-latek w polskiej Ekstraklasie zagrał łącznie 38 meczów, w których strzelił cztery gole. Buksa jest najmłodszym strzelcem gola w Ekstraklasie dla Białej Gwiazdy. Do siatki trafił, kiedy miał 16 lat i 220 dni.

TRANSFERY w GOL24


Więcej o TRANSFERACH - wypożyczenia, transfery definitywne, testy, wolni agenci, spekulacje


Polecamy