menu

Powrót Petara Brleka do Wisły Kraków. Wszystko wyjaśni się w najbliższych dniach

3 lutego 2018, 20:45 | Bartosz Karcz

Jest możliwość, że Petar Brlek znów zostanie piłkarzem Wisły Kraków jeszcze przed pierwszym ligowym meczem „Białej Gwiazdy” w 2018 roku. Sprawa wypożyczenia Chorwata z Genoa CFC powinna wyjaśnić się w najbliższych dniach.


fot. Andrzej Banaś

Jeszcze w piątek wydawało się, że do decydujących rozmów w sprawie powrotu Petara Brleka na ul. Reymonta może dojść w sobotę. O najbliższej przyszłości piłkarza z działaczami włoskiego klubu rozmawiają agenci zawodnika. Wisła postawiła bowiem sprawę jasno – chętnie wypożyczy Brleka, ale bez zmian we wcześniejszych zapisach umowy transferowej z Genoa CFC. W skrócie – nie ma mowy, żeby krakowski klub zrezygnował z pieniędzy, które należą się Wiśle od Włochów.

– Takiej ewentualności nie bierzemy pod uwagę – mówi nam dyrektor sportowy Wisły Manuel Junco. – Jeśli wypożyczymy Petara, to bezgotówkowo. Genoa przeprowadziła kilka transferów i dla Brleka może zabraknąć tam miejsca. To również interes włoskiego klubu, żeby Chorwat grał. Przepisy mówią jasno, że Genoa może wypożyczyć go tylko do nas, bo nie można grać w trzech klubach w jednym sezonie. Wszystko w tej sprawie powinno wyjaśnić się w przyszłym tygodniu, bo w sobotę ostatecznie do spotkania nie doszło. My chcemy Petara, ale ruch jest po stronie Włochów.

Tutaj znajdziesz więcej informacji o Wiśle Kraków;nf

Follow @sportmalopolska

Sportowy24.pl w Małopolsce


Polecamy