menu

Liga włoska. Oficjalnie: Filip Jagiełło kupiony przez Genoę. Sezon dokończy w Zagłębiu Lubin

31 stycznia 2019, 18:49 | red

Liga włoska. Po pomyślnym przejściu testów medycznych Filip Jagiełło podpisał kontrakt z Genoą CFC. Rundę wiosenną 21-letni pomocnik spędzi na wypożyczeniu w Zagłębiu Lubin.

Filip Jagiełło będzie kolejnym Polakiem we Włoszech
Filip Jagiełło będzie kolejnym Polakiem we Włoszech
fot. Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska P

Wczoraj Filip Jagiełło opuścił zgrupowanie Zagłębia Lubin w Belek i pomyślnie przeszedł testy medyczne przed transferem do Genoi. Kluby ustaliły, że Miedziowi dostaną za swojego wychowanka 1,2 mln euro, a ponadto 21-latek dokończy sezon na boiskach Ekstraklasy. Rozwiązanie identyczne, jak w przypadku niedawnych transferów Sebastiana Walukiewicza i Szymona Żurkowskiego.

Jagiełło urodził się w 1997 roku i Zagłębiu grał od początku kariery. Do tej pory w pierwszej drużynie rozegrał 83 mecze, w których zdobył trzy bramki i zanotował sześć asyst. Pomocnik jest także etatowym reprezentantem Polski, w której występuje od 15. roku życia.

W sezonie 2018/2019 Jagiełło zagrał w 17 meczach Ekstraklasy, w których zdobył jednego gola i zanotował dwie asysty.

- Negocjacje w sprawie transferu Filipa Jagiełły były bardzo intensywne, dlatego cieszymy się z ich pozytywnego zakończenia i przejścia Filipa do Genui. Chciałbym podkreślić, że Filip nie przechodzi do Genoa CFC na mocy aktywowania zawartej w kontrakcie klauzuli odstępnego, więc tym samym osiągnęliśmy wyższą kwotę niż ta, która została wpisana w umowę. Na odejściu piłkarza nie ucierpi także pierwsza drużyna, bowiem do końca sezonu pozostanie on w Lubinie i będzie walczył z KGHM Zagłębiem o jak najlepszy wynik na koniec sezonu. W zespole są szykowani następcy, którzy mamy nadzieję, w przyszłości będą także grać w najlepszych ligach Europy. Będziemy naszego wychowanka mocno wspierać i głęboko wierzymy, że odnajdzie się w Genui tak dobrze, jak Krzysztof Piątek - powiedział prezes Zarządu Zagłębia Lubin S.A. Mateusz Dróżdż, cytowany przez oficjalny serwis klubu.

- Wynegocjowaliśmy także atrakcyjny procent od kolejnego transferu, co ochroni interes klubu, jeśli zawodnik przejdzie w przyszłości do innego klubu, nawet w ramach tej samej federacji. Należy także pamiętać, że ze względu na to, że jedynym klubem w karierze Filipa było Zagłębie, dodatkowo mamy szansę otrzymać w przyszłości bonus w postaci pełnej kwoty Solidarity Contriubution - dodał prezes Miedziowych.

- Przejście Filipa do Serie A niezwykle nas cieszy, bo transfer uzdolnionego zawodnika do tak silnej ligi, to nie tylko szansa dla niego samego, ale także dalszy proces budowy marki klubu na rynku europejskim. To także bodziec dla zawodników Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie, dzięki któremu młodzież widzi, że warto ciężko pracować i poprzez grę w KGHM Zagłębiu może wybić się do bardzo dobrego klubu - zakończył Dróżdż.

New Challenge @GenoaCFC [unicode_pictographs]%F0%9F%92%AA[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%8F%BB[/unicode_pictographs]⚽️[unicode_pictographs]%F0%9F%94%B4[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%94%B5[/unicode_pictographs] DZIĘKUJĘ @FFutbolu @TMagdziarz @szymonpac78 [unicode_pictographs]%F0%9F%98%83[/unicode_pictographs] pic.twitter.com/ccFwF54S1Q— Filip Jagiełło (@F_jagiello19) 31 stycznia 2019

Filip Jagiełło (21) is another solid player in the #Ekstraklasa to follow. Various European clubs have been scouting Filip, expect him to be making a move soon. Very solid prospect [unicode_pictographs]%F0%9F%92%AA[/unicode_pictographs].[unicode_pictographs]%F0%9F%87%B5[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%87%B1[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%87%B5[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%87%B1[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%87%B5[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%87%B1[/unicode_pictographs] pic.twitter.com/ylN9ZZTM46— Scouting Polska (@ScoutingPolska) 25 stycznia 2019

Najwyższe transfery polskich piłkarzy w historii [TOP 10]


Polecamy