menu

Fortuna Puchar Polski. Mecz Górnik Zabrze - Lech Poznań ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

2 marca 2022, 11:35 | DW

Fortuna Puchar Polski. Mecz Górnik Zabrze - Lech Poznań ONLINE. Wydaje się, że to najbardziej wyrównana para spośród wszystkich ćwierćfinalistów w tej edycji Fortuna Pucharu Polski. Sytuacja Górnika w tabeli PKO Ekstraklasy (11 punktów nad strefą spadkową, 12 za miejscem medalowym) sprawia, że Puchar Polski stanowi największą szansę na poważniejszy sukces w obecnym sezonie. Goście z Poznania świętują w marcu swoje 100-lecie, na które chcą zdobyć podwójną koronę. Aby tak się stało, muszą pokonać zabrzan i wygrać kolejne dwa mecze. Relacja live z meczu Górnik - Lech na żywo w GOL24.pl!

Górnik Zabrze - Lech Poznań ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO
Górnik Zabrze - Lech Poznań ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO
fot. Adam JastrzęBowski

Górnik - Lech ONLINE


W trzecim ćwierćfinale Lech Poznań będzie podejmowany przez Górnika Zabrze. Obie drużyny są na ten moment w zupełnie innym punkcie rozwoju. Jan Urban był na początku sezonu mocno krytykowany za wyniki, ale w końcu jego podopieczni opanowali filozofię szkoleniowca i zaczęli iść jak burza. Nadal są jednak "tylko" w środku tabeli, które nie wystarcza na nic więcej niż spokojne utrzymanie.

Lech Poznań to z kolei pretendent do tytułu mistrzowskiego. Wobec poważnego kryzysu Legii Warszawa największymi rywalami Kolejorza w drodze do upragnionego celu są Raków Częstochowa i Pogoń Szczecin. W zeszłym tygodniu Portowcy byli już nawet przed Lechem w tabeli, ale w bezpośrednim pojedynku zespół Macieja Skorży pozbawił nas wątpliwości, czy jego zespół ma charakter i wygrał 3:0.

Górnik - Lech NA ŻYWO


Mecz Górnika Zabrze z Lechem Poznań, który rozpocznie się dziś o godzinie 18, zapowiada się jako hit ćwierćfinałowego zestawu Fortuna Pucharu Polski. Jednocześnie to pierwsze spotkanie na Arenie Zabrze po zniesieniu obowiązujących w pandemii limitów publiczności.

Wczoraj licznik wejściówek na stronie Górnika zbliżał się do 7 tysięcy, co jest dobrym prognostykiem. Obecny najlepszy wynik to 23.103 widzów na meczu z Legią, a drugi - 18.659 widzów na spotkaniu z Lechem, później średnia systematycznie spadała i na ostatnich spotkaniach oscylowała w okolicach 10.000. Na jedynym w tej edycji domowym meczu w Pucharze Polski z Radomiakiem Radom zasiadło 3.318 osób.

- Spodziewamy się, że Górnik wysoko postawi nam poprzeczkę. Jesteśmy w dobrej dyspozycji i dlatego wierzę, że będzie to bardzo dobre widowisko - zaznacza przed środowym starciem Rafał Janas, asystent Macieja Skorży.

Górnik - Lech STREAM


Sytuacja Górnika w tabeli PKO Ekstraklasy (11 punktów nad strefą spadkową, 12 za miejscem medalowym) sprawia, że Puchar Polski stanowi największą szansę na poważniejszy sukces w obecnym sezonie. Prowadzący w tabeli goście mają apetyt na dublet, ale w Zabrzu prawdopodobnie wystąpią w składzie nieco odbiegającym od podstawowej jedenastki. Trener Maciej Skorża ma jednak szerokie pole manewru i potrafi to wykorzystać. Tym niemniej na Roosevelta zapowiada się znakomite widowisko, zwłaszcza, że oba zespoły preferują zdecydowanie ofensywny styl gry.

Środowe spotkanie będzie trzecim pomiędzy Górnikiem i Lechem w PP. Oba odbyły się w latach 60., oba w Poznaniu, i oba wygrali zabrzanie. Pierwszy, w 1963 roku, także miał miejsce w ćwierćfinale.

OSTATNIE MECZE:


Lech Poznań - Górnik Zabrze 2:1 (19.12.2021, Ekstraklasa)
Górnik Zabrze - Lech Poznań 1:3 (30.07.2021, Ekstraklasa)
Lech Poznań - Górnik Zabrze 1:1 (16.05.2021, Ekstraklasa)
Górnik Zabrze - Lech Poznań 1:1 (30.01.2021, Ekstraklasa)
Lech Poznań - Górnik Zabrze 4:1 (03.03.2020, Ekstraklasa)

PRZEWIDYWANE SKŁADY:


Górnik: Bielica - Janicki, Wingralek, Wiśniewski - Janża, Manneh, Kubica, Pawłowski - Nowak, Krawczyk, Cholewiak

Lech: Bednarek - Douglas, Milić, Salamon, Satka - Kvekveskiri, Tiba - Klupś, Ramirez, Ba Loua - Kownacki

Górnik - Lech TRANSMISJA TV


Spotkanie Górnika Zabrze z Lechem Poznań rozpocznie się w środę, 2 marca o godz. 18:00. Transmisja w Polsat Sport.

Górnik - Lech STREAM
Internetowy stream online dostępny jest w Polsat Box Go (płatny). Relacja LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.

18:00 Górnik Zabrze - Lech Poznań
Polsat Sport
Polsat Box Go
GOL24.PL

FORTUNA PUCHAR POLSKI w GOL24


Więcej o PUCHARZE POLSKI - newsy, wyniki, terminarz, drabinka


Polecamy