Fortuna 1 Liga. Warta Poznań - Radomiak Radom 3:0. Porażka zielonych na inaugurację rundy wiosennej (ZDJĘCIA)

2 marca 2020, 19:52 | WŁ

W meczu 21 kolejki Fortuna 1 Liga, Warta Poznań pokonała 3:0 Radomiaka Radom. Mecz rozegrano na boisku w Grodzisku Wielkopolskim, bo tam Warta rozgrywa swoje mecze w roli gospodarza.

1 / 57

[b]Warta Poznań - Radomiak Radom 3:0 (0:0) [/b]
[b]Bramki:[/b] 1:0 Bartosz Kieliba 52, 2:0 Robert Janicki 81, 3:0 Gracjan Jaroch 90+5.
[b]Warta:[/b] Lis - Grobelny, Kieliba, Ławniczak, Kiełb - Danielewicz (73 Laskowski), Trałka - Rybicki (65 Apolinarski), Janicki (87 Spławski), Jakóbowski - Jaroch.
[b]Radomiak:[/b]Miszta - Abramowicz, Karwot, Grudniewski, Jakubik - Makowski, Kaput - Mikita, Michalski (67 Budziński), Leandro (79 Fundambu) - Górski (62 Nowak).
[b]Żółte kartki:[/b] Danielewicz, Trałka (Warta) - Kaput, Jakubik (Radomiak).
[b]Sędziował: [/b]Tomasz Marciniak z Płocka.
[b]Widzów:[/b] 1014.

- Nie jest nam przyjemnie, bo przegraliśmy dość wysoko. Kluczowa sytuacja miała miejsce przy wyniku 0:0. W sytuacji dwa na jeden musi to być bramka. Przy naszym prowadzeniu gra zupełnie inaczej by wyglądała. Po stracie pierwszej bramki, przestaliśmy grać. Taka lekcja może nam się przyda i w kolejnych meczach musi być lepiej. Zespół Warty być zespołem lepszym i zasłużenie wygrał mecz - mówił po meczu Dariusz Banasik, trener Radomiaka Radom.

W meczu na szczycie 21 kolejki, Warta Poznań zasłużenie pokonała Radomiaka Radom.

Oba zespoły przystępując do tego meczu znały wszystkie wyniki meczów, które zostały rozegrane w sobotę i w niedzielę.
Po pierwszej połowie, Radomiak powinien prowadzić 1:0. W 6 minucie po akcji Rafała Makowskiego w sytuacji sam na sam z bramkarzem Warty znalazł Patryk Mikita, ale uderzenie naszego futbolisty obronił Lis.

W przerwie swojego kolegę z zespołu próbował usprawiedliwiać w wywiadzie telewizyjnym kapitan Leandro Rossi.
- Powinniśmy prowadzić, ale najlepszym też zdarza się nie wykorzystać takich sytuacji - mówił kapitan.
Bardzo źle zaczęła się dla Radomiaka druga połowa. Po zagraniu piłki z rzutu rożnego strzałem głową Cezarego Misztę pokonał Bartosz Kieliba.
W 75 minucie Cezary Miszta wyszedł obronną ręką z sytuacji sam na sam z Jakóbowskim.
W 81 minucie Warta rozklepała obronę Radomiaka i Robert Janicki skierował piłkę do pustej bramki.
W doliczonym czasie gry, Gracjan Jaroch dobił Radomiaka.