Fortuna 1 Liga. Świetny mecz GKS-u Tychy! Tyszanie pokonali Górnika Łęczna

7 maja 2021, 19:51 | DW

Fortuna 1 Liga. W meczu 29. kolejki Fortuna 1 Ligi GKS Tychy już do przerwy prowadził z Górnikiem Łęczna 2:0. Podopieczni trenera Kamila Kieresia dopiero po trzech zmianach w przerwie zaczęli grać na miarę oczekiwań. Zdobyli nawet bramkę kontaktową, ale ich plany o choćby remisie musiały trafić do kosza po trafieniu Szymona Lewickiego.

GKS Tychy - Górnik Łęczna 3:1 (2:0)

GKS Tychy - Górnik Łęczna 3:1 (2:0). Jak padły bramki?

7. minuta - Akcja tyszan lewą stroną boiska, gdzie znalazł się z piłką Bartosz Szeliga. Dośrodkował w pole karne, a tym podaniem odnalazł Jakuba Piątka, który pokonał bramkarza rywali i mamy szybkie otwarcie meczu.
37. minuta - Jakub Piątek show dziś przy Edukacji 7! Tym razem starszy z braci otrzymuje podanie od Bartka Biela i z bliskiej odległości pakuje piłkę do siatki.
63. minuta - Płaskie zagranie w pole karne, w gąszczu nóg wybić piłkę chciał Oskar Paprzycki, ale zrobił to bardzo niefortunnie i w efekcie zapakował ją do własnej bramki. Górnicy łapią kontakt z gospodarzami. Zmiany pomogły ofensywie, a GKS stracił impet z pierwszej połowy.
73. minuta - Po zagraniu na czwarty metr wślizgiem piłkę do bramki wepchnął Szymon Lewicki.