menu

Fortuna 1 Liga. Mateusz Lewandowski: Oferta z Korony jest dla mnie bardzo dobra

6 sierpnia 2021, 12:42 | dor

- Długo rozmawiałem z trenerem Nowakiem i dyrektorem Golańskim o moim transferze do Kielc. Przedstawili mi swoją wizję budowania zespołu oraz konkretny plan na moją osobę. Uznałem, że oferta z Korony jest dla mnie bardzo dobra i chcę tutaj dołączyć - powiedział nowy zawodnik Korony Kielce Mateusz Lewandowski dla klubowej strony.

Mateusz Lewandowski mówi o tym, dlaczego trafił do Korony Kielce.
Mateusz Lewandowski mówi o tym, dlaczego trafił do Korony Kielce.
fot. Fot. Korona Kielce

Zeszły sezon był twoim pierwszym w seniorskiej piłce w Polsce. Jak byś podsumował swój pobyt w Wiśle Płock?
- Jeśli chodzi o czas spędzony w Płocku, to przede wszystkim cieszę się, że udało mi się zadebiutować. Zdobyłem też bramkę w spotkaniu z Podbeskidziem, a drugie trafienie dorzuciłem w Pucharze Polski.

Czy przeskok z czwartej ligi niemieckiej do Ekstraklasy był dla ciebie zauważalny?
Różnice oczywiście są spore. Najbardziej odczułem to przy intensywności meczów. W Polsce jest dużo wyższa, a sama liga jest też bardziej fizyczna i skupiona na walce. Wydaje mi się, że odnajduję się w tego typu grze i będę chciał to udowodnić w barwach Korony.

Jakbyś siebie zdefiniował jako napastnika? Jakie są twoje największe atuty?
- Lubię grać tyłem do bramki, poszukuję miejsca dla siebie za plecami obrońców i w ten sposób tworzę sytuacje dla siebie. Tak bym określił pokrótce mój styl gry.

Jakie cele stawiasz przed sobą na ten sezon?
- Cel drużynowy jest doskonale wszystkim znany i nie muszę o tym mówić. Jeśli chodzi o moje osobiste ambicje, to zachowam je dla siebie. Na razie skupiam się na treningach, bo chcę jak najlepiej wdrożyć się w zespół.

Źródło Korona Kielce