Fortuna 1 Liga. Bartosz Nowak w okienko, Stal utrzymuje kontakt z ŁKS-em. A Wigry w zapaści

30 marca 2019, 15:54 | JCZ

Fortuna 1 Liga. Stal Mielec powróciła na zwycięską ścieżkę. W Suwałkach pokonała 1:0 miejscowe Wigry. Gola przedniej urody strzelił Bartosz Nowak.

Bartosz Nowak znów trafił dla Stali Mielec

Mimo apelu ze strony Wigier Polski Związek Piłki Nożnej utrzymał w mocy decyzję o powierzeniu tego spotkania Wojciechowi Krztonowi. Rozjemca z Olsztyna - wbrew obawom - gwizdał jednak bez zarzutu. Bogiem a prawdą o ten wynik gospodarze powinni mieć pretensje jedynie do swoich zawodników, którzy nie potrafili rozgryźć kandydata do gry w Lotto Ekstraklasie.

Stal stosunkowo szybko objęła prowadzenie (i nie oddała go już do ostatniego gwizdka). W 24 minucie nie do obrony uderzył Bartosz Nowak. Swoją szóstą bramkę ten 25-letni pomocnik zdobył dzięki trafieniu w okienko. Stający między słupkami Damian Węglarz mógł się tylko przyglądać, jak piłka zmierza do siatki. Stal, wygrywając w Suwałkach, utrzymała stratę do drugiego ŁKS-u Łódź na poziomie pięciu punktów. W środę zagra zaległy mecz z Sandecją Nowy Sącz zajmującą czwartą lokatę (u siebie).

Po dzisiejszym spotkaniu sytuacja Wigier staje się jeszcze bardziej skomplikowana. To już bowiem utrata czwartej z rzędu szansy na sięgnięcie po komplet punktów.

⏱koniec I połowy, Stal prowadzi 1-0. #WIGSTM pic.twitter.com/ydVcgd3mcA— Wigry Suwałki (@wigry_suwalki) 30 marca 2019

Piłkarz meczu: Bartosz Nowak
Atrakcyjność meczu: 6/10

1. LIGA w GOL24

Więcej o 1. LIDZE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

[xlink]de9260af-a23f-58f5-8bc0-5f898a2ab6b8,7f8228da-c8ec-e22b-21d0-7014f795333f[/xlink]