Flesz 16. kolejki Ekstraklasy: Zadymiona VARszawa

20 listopada 2017, 21:57 | Jacek Czaplewski

Lotto Ekstraklasa. Hit z jednym golem i trzema przerwami, Marco Paixao w pogoni za Igorem Angulo, a Lech z jednym strzałem w Niecieczy - zobacz, co jeszcze zapamiętamy z 16. kolejki.

1 / 5

Wydarzenie kolejki: W meczu podzielonym na kwarty na szczęście wyniku nie wypaczono – obie interwencje VAR-u okazały się słuszne; zabrano gola po akcji ze spalonego i nie podyktowano karnego. Górnik Zabrze grał dobrze do pierwszej przerwy na oddymianie. Potem – w przeciwieństwie do pirotechniki – zgasł; gola stracił w 85 minucie. Naturalnie wtedy dał o sobie znać Kasper Hamalainen (siedem bramek dla Legii w ostatnim kwadransie poszczególnych meczów). Któż by się spodziewał, że jego Legia tak się odrodzi po liściach za 0:3 w Poznaniu. Od tamtego momentu zanotowała komplet pięciu zwycięstw okraszonych ośmioma golami przy tylko jednym straconym. Lech z kolei, a więc główny kontrkandydat do mistrzostwa, zremisował cztery razy i raz poniósł porażkę (bramki 6-8). Broń Boże nie nakłaniamy kibiców do wizyty na parkingu, ale coś tam musi się w końcu zadziać, żeby kolejny sezon nie został spisany na straty.

Zagłębie Lubin – Korona Kielce 3/10 ;nf

Jedenastka 16. kolejki: Tomasz Loska (Górnik Zabrze) – Martin Konczkowski (Piast Gliwice), Błażej Augustyn (Lechia Gdańsk), Arkadiusz Głowacki (Wisła Kraków) – Guilherme (Legia Warszawa), Antoni Łukasiewicz (Arka Gdynia), Simeon Sławczew (Lechia Gdańsk), Victor Perez (Wisła Kraków), Milos Krasić (Lechia Gdańsk) – Kasper Hamalainen (Legia Warszawa), Marco Paixao* (Lechia Gdańsk). Uzasadnienia w tym miejscu.;nf
* Bohater kolejki.

Gol kolejki: Arkadiusz Piech w meczu Śląsk Wrocław – Arka Gdynia. Napastnik trafił efektownie, bo nożycami. Akcja zaczęła się od Mariusza Pawelca i jego wznowienia z autu w kierunku Igorsa Tarasovsa. Łotysz głową przedłużył podanie do niepilnowanego Piecha, a ten złożył się do strzału prawą nogą. Nie dał szans dobrze broniącemu w tym spotkaniu Pavelsowi Steinborsowi.

Kontrowersja kolejki: Brak kartki dla Arkadiusza Recy za zachowanie z meczu Lechia Gdańsk – Wisła Płock. Przed jednym z rzutów rożnych zawodnik gości wykonał ruch łokciem w stronę twarzy Flavio Paixao. Portugalczyk padł na murawę. Sędzia Tomasz Kwiatkowski poprosił obu zawodników do siebie, ale po kartkę nie sięgnął. Czy słusznie?

Wpadka kolejki: Zachowanie Seweryna Kiełpina. Bramkarz Wisły Płock znów się nie popisał. W meczu z Lechią Gdańsk zawalił przy pierwszej bramce, wypuszczając piłkę z rąk jakby go miała poparzyć. Kamil Grabara, broniący w juniorach Liverpoolu i kadrze U21, nie przepuścił okazji, by się z niego ponabijać:

Seweryn wiesz.. mógłbym zrobić to co inni, ale.. Jestem z Tobą.Nie ma się co pastwić, tego nie da się naprawić. Może się zamienimy? Ja do seniorów a Ty do juniorów? — Kamil Grabara (@Kamil_Grabara1) 18 listopada 2017

Dymy kolejki: Choreografia ultrasów Legii Warszawa. Pierwotnie mecz powinien zakończyć się około godziny 19:50. Tymczasem sędzia Jarosław Przybył zagwizdał po raz ostatni dopiero o 20:15. Z powodu zadymienia stadionu zaordynował dwie długie przerwy. - Jak to jest, że moje dziecko skontrolowano skrupulatnie, a na Żylecie wniesiono aż tyle kilogramów pirotechniki – zapytał jeden z kibiców. My nie wiemy skąd to zdziwienie, skoro na rodzinnym przechylono butelkę wódki, która potem wylądowała na murawie.

Cytat kolejki: - W drugiej połowie rozgrywaliśmy jedno z najlepszych spotkań, odkąd pracuję w Cracovii. Utrzymywaliśmy się przy piłce, zmienialiśmy kierunki akcji – trener Michał Probierz po jednym ze... słabszych meczów w sezonie, przegranym 0:1 z Piastem Gliwice.

Liczby kolejki:
24 981 – tylu widzów obserwowało z trybun hit kolejki między Legią Warszawa a Górnikiem Zabrze. W sektorze gości zasiadło 1790 osób.
1206 – tyle boiskowych minut na gola w lidze czekał Milos Krasić z Lechii Gdańsk.
9 – tylko tyle bramek obejrzeliśmy w tej serii gier. Jest to niechlubny wynik sezonu – tak źle bowiem dotąd nie było.
1 – tyle celnych strzałów w meczu z Sandecją Nowy Sącz oddał pretendent do tytułu, Lech Poznań.

Oprawa kolejki: Legia Warszawa na meczu z Górnikiem Zabrze

Mem kolejki: Pamięć o imprezach Steevena Langila wiecznie żywa...