menu

FIFA wszczęła postępowanie przeciwko Meksykowi za przyśpiewki kibiców

23 listopada, 23:05 | Grzegorz Bawół

FIFA wszczęła postępowanie przeciwko meksykańskiej federacji za obraźliwe przyśpiewki kibiców reprezentacji podczas jej wtorkowego meczu z Polską w mistrzostwach świata w Katarze.


fot. PAP/EPA

Kibice Meksyku i obraźliwe przyśpiewki

Meksykańscy fani mieli wykonywać przyśpiewki po niewykorzystanym przez Roberta Lewandowskiego rzucie karnym. Wtorkowe spotkanie zakończyło się wynikiem 0:0. Według "El Pais" Meksykanie obrażali naszych kibiców przyśpiewką, którą w cenzuralnej wersji można przetłumaczyć jako "kto nie skacze, jest polskim gejem".

[cyt]"Komitet dyscyplinarny FIFA wszczął postępowanie przeciwko Meksykańskiej Federacji Piłki Nożnej za przyśpiewki meksykańskich kibiców podczas meczu Meksyk - Polska rozegranego w ramach mistrzostw świata 22 listopada" - napisano w oświadczeniu federacji.
[/cyt]

FIFA wszczęła również postępowanie dyscyplinarne przeciwko Ekwadorowi w związku ze skandowaniem przez jego kibiców homofobicznych haseł podczas meczu otwarcia mistrzostwa świata z Katarem w niedzielę.

Polska - Meksyk oglądało ponad 10 mln osób

Portal Wirtualne Media powołujący się na raport firmy Nielsen Media Research podał, że mecz piłkarskich mistrzostw świata w Katarze Polska - Meksyk w szczytowym momencie oglądało ponad 10 mln osób. TVP1 we wtorek w godz. 17-19 była bezkonkurencyjnym liderem rynku telewizyjnego.

Widownia meczu charakteryzowała się wzrostem oglądalności niemal z minuty na minutę. Najwyższą widownię zanotowano o godz. 18.47, czyli pod koniec spotkania - 10,17 mln osób.

Średnia widownia zremisowanego spotkania pokazanego w TVP1 wyniosła 6,47 mln osób. Wydarzenie było transmitowane też w TVP Sport, TVP 4K oraz na stronie internetowej i aplikacji TVP Sport.

Reprezentacja Polski drugi grupowy mecz rozegra w sobotę 26 listopada o godz. 14 z Arabią Saudyjską, a trzeci - w środę 30 listopada o 20 z Argentyną. Mundial w Katarze rozpoczął się 20 listopada i potrwa do 18 grudnia. Telewizja Polska jest jedynym nadawcą transmitującym turniej w kraju.
(PAP)