menu

Bundesliga. Trzech zakażonych koronawirusem w FC Koeln. Co z pozostałymi piłkarzami i pracownikami klubu?

3 maja 2020, 14:36 | Tomasz Dębek

Nie tylko kluby Ekstraklasy szykują się do powrotu na boiska. Według optymistycznych założeń niemiecka Bundesliga miała ruszyć już 9 maja. Najprawdopodobniej dojdzie do tego dwa-trzy tygodnie później. Zwłaszcza w obliczu ostatnich doniesień z Kolonii.

Birger Verstraete
Birger Verstraete
fot. Herbert Bucco via www.imago-images.de/Imago Sport and News/East

Pierwsza seria badań piłkarzy i sztabów drużyn Bundesligi wykazała trzy pozytywne wyniki. Wszystkie z 1. FC Koeln. Chorobę – bezobjawowo – przechodzi dwóch piłkarzy i fizjoterapeuta. Wszyscy zostali skierowani na 14-dniową kwarantannę. Co jednak z pozostałymi pracownikami klubu?

Według lekarzy nie należą oni do grupy największego ryzyka, czyli osób mieszkających lub mających codzienny bliski kontakt z zakażonymi. Dlatego nie ma przeciwwskazań co do kontynuacji treningów. Według procedur wypracowanych przez władze niemieckiej piłki wszyscy przejdą jednak w weekend kolejne testy. Jeśli znów uzyskają wynik negatywny, będą mogli wrócić do ćwiczeń.

Sytuacja wzbudziła w kraju naszych zachodnich sąsiadów duże kontrowersje. Obawy co do wznowienia sezonu wyrażają politycy, głos zabierają też piłkarze. Pomocnik Koeln Birger Verstraete w rozmowie z VTM News przyznał, że pracował w grupie z jednym z zakażonych, miał też kontakt z fizjoterapeutą. Choć jego test był negatywny, obawia się o swoją partnerkę, która ma chorobę serca.

Naiwne jest myślenie, że musimy wrócić do gry jak najszybciej. Koronawirus to realne zagrożenie, trzeba brać je na poważnie. Decyzja o wznowieniu rozgrywek nie należy do mnie. Ale mogę tylko powiedzieć, że myślami nie jestem teraz przy piłce – przyznał 26-letni Belg. napisał:

Później zawodnik wydał jednak oświadczenie, w którym tłumaczył, że wypowiedział się pod wpływem emocji, nie mając pełnego obrazu sytuacji.

– Powinienem najpierw zadzwonić do klubowego lekarza. Teraz wiem więcej, czuję się bezpieczny w rękach naszego sztabu. Będę dawał z siebie wszystko na treningach. Moja dziewczyna, która jest w grupie ryzyka, na razie wróci do Belgii – przyznał.

7089[/sonda]

[polecane]20037137, 20061988, 19596545, 19853739, 20059192, 19989531;1; ZOBACZ TEŻ:[/polecane]

ZOBACZ TEŻ: [url="https://sportowy24.pl/najwyzsze-kontrakty-pilkarzy-w-premier-league-zarabiaja-miliony-nie-chca-zgodzic-sie-na-obnizki-pensji-top-15/ga/c2-14909722/zd/42867350" title=""]>> ZARABIAJĄ MILIONY, NIE CHCĄ OBNIŻEK PENSJI. NAJLEPIEJ OPŁACANI PIŁKARZE PREMIER LEAGUE SEKSOWNA DZIENNIKARKA SPORTOWA ROZEBRAŁA SIĘ, BY POMÓC ZWIERZĘTOM [ZDJĘCIA] PISZCZEK BORUC, BŁASZCZYKOWSKI... ZNANI POLSCY PIŁKARZE, KTÓRYM KOŃCZĄ SIĘ KONTRAKTY. LATEM BĘDĄ DO WZIĘCIA ZA DARMO!